Voda v koleni

Voda v koleni

eviz  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den je to měsíc co jsem po operací kolena po úraze na lyžích se vytvořila bursa v koleni vody vytahována 5 x pak oprace voda se po operaci tvoří dále,zánět neprokázán,léčba mejdříve dren z podtlakovou nádobou,pak dren+pravidelné výplachy dezinfekcí a dnes padlo slovo reoperace,ortéza nošena -koleno v rovném stavu,prosím sos o radu děkuji PavelM
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Zánět neprokázán? co to je ? pokud neprokázány bakterie ve výpotku- nic to neznamená, klidně tam mohou být....
Trvající zánět v koleni, jehož příznakem jsou výpotky, likviduje nenávratně vaše chrupavky. Není na co čekat...
Alf  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den možná Vám příjde banální můj problém ale k otázce. Již před 10 lety jsem byl s bolestmi pravého kolenního kloubu u ortopéda dal mi condroprotectiva a chodil jsem na nějaké rehabilitace asi elektroléčbu , myslím v té době jsem dělal sport Karate. Nijak moc to koleno tehdy nebolelo jen při chůzi do schodů a jen občas. Nutno podotknout že mám pouze 37 let. Ovšem v poslední době mne koleno pobolívá častěji a na koleně na češce se mi zepředu udelala boule kamarád mi říká že je to voda a že to mám jít vytáhnout. Můžete mi prosím trošku vysvětlit co mne nyní čeká když půjdu k lékaři ! Jsem totiž v situaci kdy nejsem schopen zůstat v delší pracovní neschopnosti jelikož jsem OSVČ a jediný živitel rodiny.
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den,
pdle popisu se jedná asi o naplněnou prepatelární burzu, měl yb to vyšetřit lékař a navrhnout řešení, Punkci. odstranění apod...
doc Paša
anicka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, i já jsem po operaci levého kolene od 22 .11.2011 , 4 x mně byla voda vytahována, chodím na elektriku a koleno mám opět plné vody, co s tím prosím o radu. Pravé koleno mám operované 4x. Poslední operace nebyla také nic moc.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nelze určit příčinu Vašich potíží, nevíme proč jste byla 4x operována. "Voda" v koleně je následkem trvalého dráždění nitrokloubních struktur.
prim. Moster, Revmacentrum
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mému 14-letému synovi byla 3krát opakovaně odebrána voda v koleni u ortopeda, následně odeslán na dětské odd. do nem . Zde byly z bakteriálních krevních rozborů zjištěna zvýšené hodnoty protilátek proti boreliím. Dostával 3 týdny antib.Ceftriaxon- infuze. Nyní pokračuje v domácí léčbě antib. Doxybene. Koleno je stále oteklé s vodou, a na dotek teplé.Jiné potíže od začátku nejsou, revma negat. Prosím o názor na délku léčby a její průběh. Děkuji
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem týden po operaci kolena kde mne byly v zádní části odstraněny meniska a navíc je poškozená chrupavka s kterou již nelze nic dělat. Po 3 dnech operace mne musel oprtoped vytáhnout tekutinu která tam byla nashomážděna. Nyní ale koleno mám opět nateklé a bude tam opět naplněno tekutinou. Na kontrolu jdu až za týden. Nevadí, že po operaci se tvoří tekutina a místo nad kolenem mám stále nateklé nechtělo bý to odsávat častěji? Dále se chci zeptat jestli nevadí, že jsem 3 dny po operaci začala chodit s berlemi po bytě a jestli jsem to koleno moc nezatěžovala, v tom koleně totiž mne pořád něco přeskakuje a bolí to.Můžu ještě prosím Vás po týdnu po operaci jit na sluníčko samozřejmě s přikrytým kolenem.Moc děkuji za odpově´d.Jana 51 let
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrá den chci se zeptat proč se mi furt dělá vod v koleni ýž my ju vytahovali 5krát o operace která byla 25.4. a kolíkrít se mi tam muže ještě udělat děkuji za odpověd
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud přetrvává zánětlivá reakce kloubní nitroblány, voda se bude tvořit, jak říkáte, furt. Je potřeba zklidnit kloub - jak ? To by měl vědět Váš lékař.
prim. Moster, Revmacentrum
deny  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den je mi 14 let a nedavno sem spadla na koleno ve volejbala od te doby mě koleno dost boli a mam ho napuchle je možne že je to voda v koleni a jak se to leči ?? děkuji za odpověd :)
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Nesmíte pít vodu ... :-) . To nic, to je vtípek. Může to být banalita, může to být problém, navštivte ortopeda, lze i u nás
Monika Zíková  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před pěti lety, zřejmě po nějakém intenzivnějším protažení, jsem nemohla ohnout nohu v koleni, jakoby natažený vaz, šlacha, přes vnitřní meniskus. Někdy před 8-9 lety menší úraz tohoto kolene, jen sešití kůže po nárazu, ale možná už tehdy vznikla malá trhlinka. Nikdy to nebolelo, ani teď žádná výrazná bolest, jen občas jako po delším pochodu. Magnetická rezonance prokázala rupturu dors. rohu levého vnitřního menisku a lehké zmnožení synoviální tekutiny. Jsem objednaná na operaci, ke které jsem se rozhodla proto, aby koleno bylo ohebné v tom rozsahu jako dřív (20 let cvičím jógu). Je možné provést operaci tak, aby se funkce kloubu v plném rozsahu obnovila? Pokud na operaci nepůjdu, bude se v důsledku prasklého menisku funkce kloubu zhoršovat, případně začne kloub bolet? Děkuji za odpověď, Monika Zíková
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud se bude jednat jen o ošetření menisku, lze předpokládat, že po operaci budete moci opět meditovat v lotosové pozici.
prim. Moster, Revmacentrum
Majda  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před devíti měsíci můj dvacetiletý syn utrpěl při fotbale úraz a měl natažené kolenní vazy. Tři měsíce byl v pracovní neschopnosti a několikrát mu tahali vodu z kolena. Od té doby přetrvává bolestivost kloubu, nejistota při pohybu a před dvěma týdny znova voda v koleni. Může tento problém vyřešit artroskopie tak, aby mohl opět sportovat?Připadá mi, že už ji měl lékař provést před půl rokem?
michaela  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

přítel byl v září 2012 na operaci menisku , proběhli rehabilitace a od té doby chodí jednou za 14 dní na vytažení vody z kolene.Doktor tvrdí, že je to normální..prosím o názor nezávislého odborníka..Díky

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí