Plastika vazu po sešití menisku

Plastika vazu po sešití menisku

simirka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
před týdnem jsem podstoupila artroskopii(sutura menisku a zjištěn přetržený přední křížový vaz) můj dotaz zní: za jak dlouho se může províst plastika?aktivně sportuji,včasný návrat je pro mě důležitý.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravim,
nejlepe po uklidneni kolena, zpravidla nejdrive za 3 mesice.
veruska11  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám obdobný problém. 20.února jsem spadla na lyžích, lékař konstatoval natržené vnitřní postranní kolení vazy a stále nevěděl, zda meniskus byl natržený nebo ne. Na artroskopii jsem nakonec šla až 14. května a meniskus byl nakonec téměř utržený, takže jej sešívali a další tři týdny jsem nosila velkou ortézu a nemohla na nohu moc došlápnout. Po operaci mi však lékař sdělil, že mě čeká ještě plastika předního křížového vazu, cca tak 6 týdnu od operace. zatím jsem však nešla, neboť lékař chce koleno operovat až při plné hybnosti, zatím však nohu po rehabilitacích (chodím od 8.6.) ohnu pouze do pravého úhlu a nepropnu. Vzhledem k tomu, že také sportuji, je pro mě brzký návrat důležitý, ale prozatím začínám spíše ztrácet naději. Jak dlouho může trvat (zhruba) dosažení plné hybnosti, tedy kdy bych cca mohla jít na operaci a je plná hybnost kolene nezbytně nutná? Přeji hezký den a jsem s podzravem.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí