Bolest vnitřní části kolene po zátěži

Bolest vnitřní části kolene po zátěži

Sporťák  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
asi před třemi týdny jsem provozoval pohybovou aktivitu formou běhu.
Nejsem si vědom žádného prasknutí či nárazu, pouze jsem se otáčel za účelem rozhlédnutí se do pravé strany.Též musím podotknout, že byly ztížené podmíky - velké mrazy.
Od té doby mě začalo bolet levé koleno - taková jakoby tupá bolest. Při běžeckém tréninku se to rozběhá a dá se říci , že koleno téměř necítím. Když však přijde na odpočinek a koleno je v klidu vše se náhle změní. Koleno cítím z vnitřní strany a jak jsem již uvedl taková tupá bolest se přeleje někdy i do zadní části - do ohybu(jenom někdy). Někdy bolí i partie pod kolenem a vrchní část zadního lýtkového svalu. Dřep udělám a z této pozice se též zvednu, ale je cítit jakési přemáhání něčeho ne moc, ale je tak středně, není to až tak velký problém se zvednout. Žádný výpotek nebo oteklou část nepozoruji. Pokud si mám sundat botu na inkriminované noze druhou botou, tedy pravou, zapřením o patu a zatáhnutím nohy, mám pocit, že mi vyjede koleno z kloubu i s botou. Musím podotknou, že asi před 25 lety mi byl na vojně z této části vyoperován vnitřní meniskus a do této doby jsem běhal bez závažnějších problému .Navštívil jsem proto obvodního lékaře s tím závěrem, že mi zatím předepsal Surgam a uvidíme jestli si tělo pomůže samo. Zatím to je bez zjevného výsledku.
Prosím Vás o radu.

Děkuji

S úctou

Petr Dietrich
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Petře,
problém s vysokou pravděpodobností vyplývá z podráždění kloubní nitroblány kolenního kloubu, tzv. synovialitis. Otok a malý výpotek se těžko bez ultrazvukového vyšetření dá diagnostikovat. Nasazená léčba Surgamem, v tomto případě je na místě. Při přetrvávání problémů bych radil navštívit odborného ortopéda a udělal bych ultrazvukové vyšetření kolenního kloubu.
Zdraví :-)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Sporťák  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď,
ještě bych se Vás rád zeptal, tedy poslední otázečku ,v jakém časovém horizontu, dle Vašeho názoru a Vašich zkušeností, by mohly bolesti odeznít a mohl se vrátit k pohybové aktivitě.
Nevím, zda postupuji správně, ale k urychlení léčby používám infračervenou lampu, která mi prohřívá vnitřní partie levého kolene .Co radíte chladit nebo zahřívat.
Sport pro mne znamená téměř totéž jako pro kuřáka cigáro.

Děkuji za odpověď

S úctou

Petr Dietrich

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Prohřívání biolampou může mít dva aspekty - překrvení měkkých tkání biolampou (IF zážení) může urychlit hojivé procesy, ale současně může zhoršit bolestivost. Pokud tedy bioplampa, pak určitě následný klidový režim bez sportovní aktivity k dohojení. Vhodnější jsou klasické Priessnitzské obklady několikrát denně, nebo lébe moderní protizánětlivé preparáty s místnímm účinekem. Lze i kombinovat.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Sporťák  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Mnohokrát děkuji za odpověď, zkusím si odborné výrazy dohledat a budu Vás informovat o diagnostice a doporučením s časovým odstupem.
S úctou
Petr Dietrich

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí