Horké koleno po plastice LCA

Horké koleno po plastice LCA

JakubCm  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, jsem měsíc po operaci menisku a plastice LCA a mám docela dost horké a trochu oteklé koleno. Rehabilitace probíhá bez problémů a koleno vůbec nebolí. Chci se zeptat zda-li je to nějaký zánět a nebo je to běžný pooperační problém. Děkuji
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
horké koleno je pravděpodbně píznakem ne zcela adekvátní reakce - tedy i mkožnost zánětu. který ale nemusí být infekční...
doc Paša
Jan  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem 2 měsíce po plastice předního zkříženého vazu. Zhruba po 5 týdnech jsem byl na kontrole a pan doktor mi řekl, že už mám odložit FH a začít pomalu s rehabilitací. Když jsem se ho zeptal jestli mám nosit nějakou ortézu, tak mi řekl, že ne protože by se mi prý sval nevrátil do původního stavu. Tak jsem začal rehabilitovat, i když se mi koleno zdálo stále oteklé a horké. Jednoho dne když jsem cvičil doma propínání a pokrčování, tak se mi udělala pod kolenem boulička. Hned po další navštěvě rhb jsem to oznámil panu doktorovi a ten mi z kolena hned vytáhl poměrně dost výpotku a řekl mi, že už ten den nemám cvičit a jenom ledovat, ale ještě ten den večer mi koleno znovu oteklo. Dnes jsem byl znova u doktora a znovu mi z toho vytáhl vodu a řekl, že se mu to moc nelíbí, protože mi ten výpotek prý může rozpustit tu plastiku. Téměř 4 hodiny po tom co mi to znovu vypunktoval se mi to zase plní a koleno je poměrně dost horké. Tímto se chci zeptat jeslti nemohlo dojít k nějaké poruše náhrady vazu, dále jestli je vhodné nenosit žádnou ortézu a popřípadě na Váš názor co může být příčinnou toho častého otékání a horkého kolena. Děkuji moc, nashledanou.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
v každém případě je koleno nutno co nejdříve uklidnit. Vrátil bych se k odlehčení chůzí s pomocí fr. holí, medikace nesteroidní antiflogistickou léčbou v dostatečné dávce, zvážil bych i ortézu. Po zklidnění kloubu se vrátit postupně k obvyklé rehabilitaci.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Jan  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za rychlou odpověď, z vaší odpovědi jsem tedy pochopil, že by se mělo jednat o nějaký zánět ano? A myslíte, že to může být i nějaká rekace na poškození plastiky? Děkuji.

Reakce na Jan

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
ano, jedná se o zánět kloubní nitroblány, z toho se tvoří výpotek. Nemusí se ovšem jednat o infekční zánět (ten by se měl vyloučit mikroskopickým vyšetřením), může se jednat jen o neinfekční (aseptický) zánět. Plastika vazu by neměla být ohrožena, ohrožena může být vleklým zánětem (a to je horší) kloubní chrupavka.
prim. Moster, Revmacentrum
BarboraH  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den mám dotaz moje mamka je po operaci plastika vnitřního křížového vazu a čištění chrupavky včera propuštěna z nemocnice Urazová nemocnice Brno koleno má oteklé má v něm samé permoníky je úplně horké a bolestivé tím pádem jí nezabírají ani kapky ani prášky Tralgit...Jak jí můžu pomoct ???Prosím odpovědět co nejříve...Děkuji B.H.
BarboraH  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
odpovi mi tady nekdo prosim !!! ono to neni vubec jednoduche se divat na svoji matku jak trpi a uz vubec nechapu jak mohla byt propustena po takove operaci hned 4 den!!!!!!!!!!!!!! piste na adio1991@seznam.cz dekuji..
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nemá smysl žádat o obecné názory na příčiny bolestivého stavu, který uvádíte. Jedinou radu, kterou Vám mohu dát je: Dopravit pacienta na pracoviště, kde operace byla udělána, kde mají o pacientovi veškeré informace a mohou nejlépe poskytnout veškerou potřebnou odbornou péči.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí