Magnetická rezonance a špatná diagnóza

Magnetická rezonance a špatná diagnóza

Terka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné, že mi magnetická rezonance určila špatnou diagnózu. Na konci září 2012 jsem měla při fotbale úraz…násilně jsem propla koleno..neměla jsem žádný otok, ani nějaké velké bolesti….jen mě koleno při chůzi bolelo. V nemocnici mi kolenou pouze prohmatali a řekli, že mám natážený postraní vaz. Koleno se zlepšovalo, ale po měsíci, když jsem chtěla začít opět sportovat…po chvíli běhu mi koleno povolilo a já na něj spadla. Opět mě jen bolelo, žádný otok jsem neměla…koleno mě bolelo, ale normálně jsem chodila. V nemocnici mě poslali na magnetickou rezonanci. Podle stability kolene a neoteklosti i doktor očekával, že to nebude tak vážně poraněné. Rezonance však určila přetržený přední křížový vaz, natržený postranní a prý i nějakou tekutinu…ale koleno oteklé nemám ani jsem neměla. Teď jsem dostala ortézu na zpevnění.. před tím jsem, ale měsíc chodila jen s obinadlem a bez problémů. Berle sem vůbec nepotřebovala.Koleno mi ani nikdy nevyskočilo. A ani mi koleno nikdy nebolelo tak, že bych si brala prášek od bolesti .Pouze vždycky večer mě pobolívalo. Na všech zdrojích jsem se dočetla, že při přetržení vazu , koleno oteče. Je magnetická rezonance 100% přesná? Je možné, že v dnešní době mohli zaměnit mé výsledky s jinými? Jak by jste mi doporučoval postupovat, když si chci ověřit svou diagnózu? …..předem mooc děkuji za odpověd.
Tereza
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zravím,
pokud na vyšetření MRI je patrný přetržený přední zkřížený vaz (PZV), je tato dg. více než pravděpodobná. Bezprostředně po úrazu pro bolestivost je jen klinickým vyšetřením koleno špatně vyšetřitelné a nemusí být poškození PZV ihned poznáno. Rovněž po poškození PZV nemusí být vždy koleno oteklé a to tehdy, pokud přetržení je v tzv. synoviálním rukávu PZV. Po uklidnění kolena a odeznění bolestivosti by již neměl být problém nestabilitu zjistit.
prim. Moster, Revmacentrum
Macek  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
Zdravím Vás Terezo.Nevím nic o magnetické rezonanci,ale mohu za své zkušennosti napsat,že mě prasklo v koleni letos v březnu na lyžích,otoky,bolest,ale nikam jsem s tím nešla jen ledovala,ale po měsíci mi to nedalo,cítila jsem,že v koleni není něco v pořádku,ale chodila jsem dobře,ani bolesti jsem neměla,navštívila jsem lékaře,který mi s kolenem jen zacvičil,žádný RTG ani jiné vyšetření a rovnou mi řekl,že mám prasklý křížový vaz a dnes jsem již 4 měsíce po úspěšné operaci.Hodně štěstí Macek
Missak  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den ano chybné může být špatné vyhodnocení magnetické rezonance...to byl můj případ...dle magnetické rezonance přetrhaný přední zkřížené vaz a poškozený meniskus... následná ASK kolene odhalila že je vše v pořádku

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí