Osteochondrální léze

Osteochondrální léze

robertt  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, jsem zhruba rok a půl po nepříliš povedené plastice ACL. Po půl roce od operace jsem začal mít problémy s bolestmi pod čéškou. Byl jsem tedy ve stejném zařízení na další artroskopii, která ukázala drobnoložiskovou oseochondrální lézi na femoru přímo pod patelou. Nyní mi v koleni neustálé přeskakuje a hlavně mám stále otoky, které neopadávají. Chci se zeptat jestli je možné tuto tzv. dírku v chrupavce operovat metodou vlastních namnožených chondrocytů, nebo jestli se tato metoda u nás vůbec používá. Pro informaci - chrupavky jsem měl dle operační zprávy před operací v pořádku. Mám obavy, že poškození se bude nadále zvětšovat.
Děkuji za info.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Bývá dobrým nápadem řešit příčinu problemu, pokud to lze,až poté se starat o důsledky, pokud se neupraví sami. Příčnou Vašich potíží je nejspíš /pokud máte nefunkční plastiku LCA/ přetížení patelofemorálního kloubu, kdy vaše tělo se snaží tahem svalů stabilizovat koleno.
Pokud to tak je, a to nelze po internetu hodnotit, pak je nejlépe prvně řešit stabilitu kolena a následně eventuálně defekt chrupavek.
Léčení důsledku bez znalosti příčiny a řešení příčiny je většinou nesmysl nevedoucí k dlouhodobé nápravě.
J Selucký
robertt  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za odpověď, ale plastika je dle operatéra v pořádku - drží a postavení šroubů také, to bylo první co mě samozřejmě po půl roce zajímalo. Tvrdili mi to před i po následné artroskopii.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí