Jsem stará na operaci?

Jsem stará na operaci?

matýsek  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 4 odpovědí
Mám měsíc před plastikou ACL a stále nejsem plně přesvědčena, že dělám dobře. Je mi 43 let a přetržený vaz mám již 20 let. Dalo se s tím žít, i když koleno dost často vyskakovalo. Asi před 10-ti lety jsem ale začala mnohem víc sportovat (běžky, vysokohorská turistika, cykloturistika)a koleno zlobí pořád víc. Už sice tolik nevyskakuje, protože jsem dost zpevnila stehenní sval, ale píchá v něm a po delších tůrách otéká a dlouho bolí. Můj nový ortoped mi řekl, že je nejvyšší čas na operaci a že pozdě není. V roce 2004 (bylo mi 37 let)jsem byla na artroskopii a bylo mi řečeno, že jsem na operaci stará. Nevím, co si mám o tom myslet a určitě by mi pomohl ještě další názor.
Děkuji.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Hezký den přeji. O tom, zda je již pozdě indikovat rekonstrukční operaci ACL rozhoduje především stupeň poškození kloubních ploch, zejména okrajové výrůstky směřující do míst průběhu tohoto vazu a samozřejmě fyzická aktivita pacienta. Kalendářní věk již v současnosti není kritériem, i když se dříve tato operace ve věku nad 35 let příliš nedoporučovala. Zkušenosti potvrzují, že dobrá stabilita kloubu je důležitá v prevenci rozvoje poúrazové artrózy. Proto je tato operace vhodná pro fyzicky aktivní jedince i ve vyšším věku. Individuální vyjádření k Vaší diagnóze Vám objektivně mohu poskytnout v případě osobního vyšetření v mé ordinaci. V případě zájmu vezměte s sebou dostupnou dokumentaci, zejména rentgenový nález či operační protokol z artroskopického výkonu.
MUDr. František Picek, ORP CENTRUM, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXXXXX
matýsek  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji. Ráda na vyšetření přijedu, budu Vás kontaktovat.
petrarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den ,chci se zeptat mám ve větší míře vybočená kolena, ale zdravotně jsou vpořádku ale jsem naprosto nespokojeny jak vypaji na pohled tak bych byl nesmirně štastny,kdyby se operativně tento problem vyřešil, je mi 20 let.děkuji za odpověd
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vybočená kolena nejsou ani tak problémem kosmetickým, jako zdravotním.
Lze srovnat s poruchou sbíhavosti kol na vozidle. Vadným postavením se zvýšeně opotřebovává kloubní chrupavka a vzniká v pozdějším věku kloubní artróza.
Upravení osy je na místě - tzv. vysoká osteotomie bérce (HTO)
viz naše webové stránky - Obrazová galerie / Operace kolenního kloubu / Ostatní operace kolenního kloubu
Poraďte se se svým ortopédem.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Revmacentrum®

petrarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
tak to mam velkou radost ,abych řekl tak jsem stim přiliš nepočital, že to vůbec lze srovnat kolena do roviny , protože už jsem byl u dvou ortopedu a ti mi sdělili, že technicky to je možné ,ale že by hrozili pooperačni komplikace ,takže operaci neschválili.a prosim Vás, nevite o konkrétním ortopedovi ,kdo to vidí stejně jako Vy a schválil tento zákrok,pocházim z Ostravy a kdyby to byl někdo poblíž, tak by to bylo bezva, ale i mimo region neni problem .děkuji za odpověd a přeji hezky den

Reakce na Revmacentrum®

petrarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
tak to mam velkou radost ,abych řekl tak jsem stim přiliš nepočital, že to vůbec lze srovnat kolena do roviny , protože už jsem byl u dvou ortopedu a ti mi sdělili, že technicky to je možné ,ale že by hrozili pooperačni komplikace ,takže operaci neschválili.a prosim Vás, nevite o konkrétním ortopedovi ,kdo to vidí stejně jako Vy a schválil tento zákrok,pocházim z Ostravy a kdyby to byl někdo poblíž, tak by to bylo bezva, ale i mimo region neni problem .děkuji za odpověd a přeji hezky den

Reakce na petrarka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vysoká osteotomie bérce patří mezi standardní ortopedické operace, kterou by měl umět udělat každý lékař ortopéd s druhou atestací. Konzultujte nejlépe primáře ortopedických oddělení, kteří musí mít tuto kvalifikaci. Riziko této operace není o nic větší, než u ostatních středních operací na dolních končetinách.
Na ortopedických klinikách tuto operaci dokonce dělají lékaři i v přípravě na první atestaci. Otázka je spíše ochoty k této operaci.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Revmacentrum®

petrarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den pane doktore píšu ohledně vadně postavených kolen a byl jsem se informovat u všech ortopedu v Osravě a nikomu se do téhle operace nechtělo jelikož tvdrdili , že byto byla rozsáhla a náročna operace tak to zavrhli,tak mě napadlo, že nejlip bych udělal kdybych se nechal objednat rovnou u Vás.Jediny drobný háček je v tom že pocházim z Ostravy ,tak bych měl prozbu jestli by se nedalo vyšetřeni skloubit s tim, že bych na klinice rovnou zůstal a provedl by se zákrok moc by mi to pomohlo.děkuji

Reakce na petrarka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
inu - když se nechce, je to horší, než když se nemůže....
Objednejte se k vyšetření v Revmacentru, posoudím a navrhnu řešení. Pokud máte udělány RTG, vemte je s sebou.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Revmacentrum®

petrarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den pane doktore,mě napadlo ,že bych rentgenovou zprávu tady doslova přepsal plus zaslal fotografii kolen ,a že byste i na dálku ustanovil diagnozu ,jestli byste byl ochoten operace či nikoli,takže lékařská zpráva zni cituji:Na obou kloubech vestoje normální šíře kl. štěrbin,kontury kl. ploch hladké.

Reakce na petrarka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK,
na 20 let je vybočení kolenních kloubů jistě nad normu. Dle mého pohledu je to již k operaci, a to vysoké osteotomii bérce.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Revmacentrum®

petrarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den pane doktore nadmíru jste mě timhle rozhodnutím potěšil a děkuji za vaši vstřicnost ,ochotu a loajalitu:-)A chci se zeptat, jestli bysme mohli teda vynechat konzultaci a rovnou se domluvit termin zákroku? A pokud souhlasite ,tak kolik tahle operace bude stát a na jak dlouho bych se u Vás rehabilitoval?děkuji a přeji hezky den
air-matesák  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nutná operace křižového vazu, jsem mladý ještě v růstu. Zjistili mi to v létě, dávám velký pozor na své sportovní aktivity a od té doby jsem s tím žádný problém neměl. Děkuju Martin
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
plastika předního zkříženého vazu je skutečně vhodná až po ukončení růstu.
Do té doby je vhodné stabilizovat koleno ortézou.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
d.a.n.a.009  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
v prosinci 2010 jse prodělal úraz, operace dg:ruptura totalis LCA gen.
l sin. Distense LCM. Následně doporučena plastika předních křížových vazů, termín 23.2.2011. Je v mém věku vhodná operace a jaká jsou příp. rizika? Děkuji za reakci.
D.M.
d.a.n.a.009  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, v prosinci 2010 jse prodělala úraz, operace dg:ruptura totalis LCA gen.l sin. Distense LCM. Následně doporučena plastika předních křížových vazů, termín 23.2.2011. Je v mém věku (42 let) vhodná operace v návaznosti na rychlost plastiky od úrazu a jaká jsou příp. rizika? Děkuji za reakci. D.M.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí