Za jak dlouho po ASK plastiku vazu?

Za jak dlouho po ASK plastiku vazu?

Monika  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den před vánocemi jsem na lyžích měla úraz kolene,doktor se domníval,že je to meniskus.Dne 25.2.09 jsem podstoupila artroskopií kolene a bylo mi zjištěno toto : ruptura LCA I.sin.,Synovitis genus I.sin.,stp.distorsionem genus I.sin. No jediné co vím je že mám prasklý zkřížený vaz.Chtěla bych se Vás prosím zeptat za jak dlouho po AS je možné provést plastiku LCA a jestli je možné objednat se na to u Vás na klinice.Moc Vám předem děkuji za odpověď. S pozdravem Monika Podškubková.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den, Moniko,
po artroskopické revizi se zjištěním poranění zkřížených vazů je vhodné provést plastiku s odkladem cca 3 měsíců až po uklidnění kolenního kloubu. Samozřejmě ne všechna přetržení vazů jsou bezpodmínečně nutná k plastice, záleží na věku, stavu kolenního kloubu, očekávaných dalších aktivitách pacienta. Následnou péči po Vašem poranění jistě můžeme zkonzultovat a vést po Vašem vyšetření. Objednejte se proto k Vašemu vyšetření telefonicky kdykoli v ambulantních hodinách naší společnosti. S sebou prosím vezměte veškerou Vámi dostupnou lékařskou dokumentaci.
Zdraví
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Monika  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Moc vám děkuji za odpověď,je mi 32 a jsem aktivní,lyžuji,aerobic atd.Mám dvě malé děti které jsou hodně živé a potřebuji být fit.Děkuji objednám se na konzultaci.Přeji hezký den.
tomas  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den pře 7 měsíci jsem byl operován v Olomouci, kde mi operovali pravé koleno měl jsem přetržený přední křížový vaz, štěp mi brali z předního češkového vazu a ukotvolali pomocí dvou vstřebatelných šroubů. Doktor mi říkal, že bych měl hrát s ortézou už celý život, pevnost operovaného kolene je prý okolo 60%, ale kamarádi co mají stejné zranění(stejnou operaci stejný štěp) tak hrají bez ortéz a lékaři jim říkali, že koleno bude ještě pevnější, nevím čemu mám věřit. Myslíte si že je nutnost opravdu tu ortézu používat? Já hraji závodně fotbal a ortéza mi při pohybu vadí nemohu si na ni zvyknout. Děkuji za odpoveď s pozdravem Tomáš Švec.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
soudím, že doporučení olomouckého kolegy je naprosto korektní. I nejlépe provedená plastika vazu potřebuje ochranu ortézou. Nejlépe čtyřbodovou. Bez ortézy vaz časem při sportovní závodní činnosti se postupně vytahuje a plastika selhává.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Sandra  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před 5 měsíci jsem měla úraz kolene při volejbale, po magnetické rezonanci se zjistilo že je to ruptura LCA. Pan doktor mi doporučil si koupit 4 bodovou ortézu. Četla jsem si něco málo o plastice LCA a chtěla bych se zeptat zda v je v tomto případě podle vás vhodnější plastika nebo to nechat jen s ortézou, když se chci dále věnovat volejbalu? Děkuji předem za odpověď,
Sandra
Sean  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
Dobrý den.Chtěl bych se zeptam ..před nakou dobou jsem upadl v praci-mé povolaní je velice naročné jsem dřevorubec.podvrkl jsem si koleno a po te byl operován zákrokem artroskopie--DG:STp.Discizi mediopatel.plivky gen.1.sin.Po operaci jem dostal rehabilitace a dokto řikal že tam našel ještě něco jiného..STP.rupt.LCA gen.1.sin..a řikal že časem se to udělá..ale mě to nadále bolí při došlapu..a v koleni mě furt přeskakuje..mám nárok na tu operaci??a jaká je doba léčení?Předem děkuji

Sean  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
Dobry den.Chtel bych se zeptam ..pred nakou dobou jsem upadl v praci-me povolani
> je velice narocne jsem drevorubec.podvrkl jsem si koleno a po te byl operovan
> zakrokem artroskopie--DG:STp.Discizi mediopatel.plivky gen.1.sin.Po operaci jem
> dostal rehabilitace a dokto rikal ze tam nasel jeste neco jineho..STP.rupt.LCA
> gen.1.sin..a rikal ze casem se to udela..ale me to nadale boli pri doslapu..a v
> koleni me furt preskakuje rehabilitacni sestra rikala ze by doporucovala
> plastiku toho vazu.Dne 9.3jsem byl na kontrole u meho ortopeda a ten me dal
> inekci rehabilitacni sestra to vubec nechape a ja taky uz ne..mam narok na tu
> operaci??a jaka je doba leceni?Co mam na dale delat?Predem mockrat dekuji
>
Sean  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
Dobry den.Chtel bych se zeptam ..pred nakou dobou jsem upadl v praci-me povolani
> je velice narocne jsem drevorubec.podvrkl jsem si koleno a po te byl operovan
> zakrokem artroskopie--DG:STp.Discizi mediopatel.plivky gen.1.sin.Po operaci jem
> dostal rehabilitace a dokto rikal ze tam nasel jeste neco jineho..STP.rupt.LCA
> gen.1.sin..a rikal ze casem se to udela..ale me to nadale boli pri doslapu..a v
> koleni me furt preskakuje rehabilitacni sestra rikala ze by doporucovala
> plastiku toho vazu.Dne 9.3jsem byl na kontrole u meho ortopeda a ten me dal
> inekci rehabilitacni sestra to vubec nechape a ja taky uz ne..mam narok na tu
> operaci??a jaka je doba leceni?Co mam na dale delat?Predem mockrat dekuji Jakub
> Stach
>
Mike  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám za sebou plastiku LCA i replatiku od které uplynul rok. Rehabilitace proběhla v pořídku, koleno zatěžuji snad rozumně, ale dělá se mi ze zadu kolene tkz. Bakerova cista. Po větší zátěži mám bolesti od kolene směrem dolů, hlavně lítko. Můžete mne prosím poradit co Bakerovou cistou a proč se neustále tvoří ?
Děkuji.
MV
repinho7  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den jsem 3 dny po artroskopii pravého při níž by byl odebrán přední křížový vaz , chtěl bych se zeptat za jakou nejkratší dobu je možné plastiku provést, ještě se chci zeptat zda nebylo možné tu plastiku provést rovnou při této operaci a zda by jste mi nemohl doporučit nejaké pracoviště kde bych toto mohl podstoupit a měl velkou naději že by se mi nic nestalo.Děkuji Řepka
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den
otázka ne zcela správná
proč byla ASKP, proč by měli odebírat vaz a proč plastiku?
ta se provádní při netabilitě kolena a neaždý pacient bez před. zkř vazu potřebuje plastiku
je třeba vyšetřit a dle nález správně léčit
doc paša

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí