Plastika křížového vazu ano či ne?

Plastika křížového vazu ano či ne?

David  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěl bych vás poprosit o radu.
Před pár týdny jsem byl na operaci aby zjistily co mám s kolenem. Zjistilo se že mam utržený přední křízový vaz. Při výstupu z nemocnic mi doktor řekl že plastika neni nutná prý stačí jen posílit stehenní sval a vše bude ok. Hraji fotbal a jezdím na snowboardu a nechtěl bych se těchto aktivit zbavit. Četl jsem nějaké fora a jednou řikají že musim na platiku a jinde že zase ne nebo že mi stačí ortéza? Prosím o radu, zda jít na plastiku nebo ne? Předem děkuji
faltus  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 11 odpovědí
dobrý den, zkuste plnou zátěž. pokud budou potíže, plastiku bych indikoval.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
pokud máte víc jak 18 let a méně než 60 let bych při Vašich plánovaných aktivitách doporučoval plastiku vazu ihned. Podmínka je špičkový lékař - artroskopista (V Praze jich pár je), dobré pracoviště, bezpodmínečně dodržovat pooperační režim a nástup do jednotlivých sportovních aktivit dle povolení operatéra. Pak by to mělo dopadnout dobře.
David  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
A při té plastické operaci citím něco? I když jsem v komplení anestezii?
PETAS555  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Zdarec,
tak jsem 13 dní po plastice, kterou jsem měl mít za sebou již před 5ti lety... Jenže hodně práce atd. atd. Lzže a moto jsem dával pro sichr s ortézou, koleno mi nikdy nevyskočilo ani nestabilní nebylo. Fakt je ten, že jsem ty stehna posiloval aby se postaraní vazy zpevnily a líp koleno držely. Jenže zub času se stejně podepsal...Je mi 39 a šel jsem do toho s tím, že se ta plastika možná ani dělat nebude, protože to koleno již vykazuje značné opotřebení a víceméně čekám na výměnu kloubu. Před ASK jsem se s lékaři domluvil, že pokud to jen bude možné a bude byt' jen 50% šance na úspěch,tak aby tu plastiku provedli. Po operaci mi potvrdili doměnku, že je koleno z vnitřní strany hodně vychozené,ale plastika by měla pomoct, takže mi ji zrovna udělali. Nevím jestli to bude opravdu stoprocentní zlepšení, ale věřím tomu a dám do toho vše co budu moct. Taky proto, že se nechci vzdát lyžování a jízdě na enduru. 6 týdnů o berlích, 6 týdnů rehabka, pak se uvidí a zcela jistě lázně-REHABILITAČNÍ SANATORIUM V DARKOVĚ-KARVINÉ !!! Tam mě po 11ti měsících chození o berlích dali za 5 týdnů do kupky tak, že jsem mohl tančit! Měl jsem stehno rozbité na 28 kousků....
Můj názor je čím dřív-tím líp!!! Za těch 5 let co jsem "neměl čas" jsem tomu kolenu svým způsobem života dal řádně zabrat a zpátky už to nevemu.Ale rád bych...
Takže pevné nervy a hodně optimismu do života a všechno půjde!!! Zdraví PETAS

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí