Informace o plastice LCA

Informace o plastice LCA

radek_m  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, po sportovním úrazu jsem měl utržený přední zkřížený vaz, který mi byl následně artroskopicky odebrán. Momentálně jsem 3 dny po zákroku. Doktor, který mi prováděl artroskopii mi sdělil, že bude potřeba plastika - je mi 37 let a hodně sportuji, ale už ne na závodně. Jezdím na horském kole, chodím si zahrát fotbal, inline brusle a v zimě lyže a amatérská liga v ledním hokeji. Chtěl bych se zeptat:
- jestli je plastika v mém případě nutná, nebo by stačila vhodná ortéza
- jak dlouhá je hospitalizace v nemocnici v případě plastiky
- jak dlouho trvá pracovní neschopnost (práce v kanceláři na PC)
- za jak dlouho můžu začít sportovat
Vím, že se nedá určit přesná doba, ale aspoň přibližně.
Lékařská zpráva:
v CA ASK P kolena, resekce zbytku vazu, laváž, debridement interkondyl. fossy shaverem.
Dop.ledovat, analgetika d.p., výhledově rekonstrukce ACL
Za Vaše odpovědi předem děkuji.
Radek.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
na většínu otázek naleznete odpovědi v níže uvedených diskuzích a odpovědích.
K doplnění - hospitalizace k plastice vazu trvá zpravidla 4-7 dní, podle zvyklostí pracoviště. Pracovní neschopnost je naprosto individuální dle způsobu práce, dopravy apod.
Sportovat po rozcvičení kloubu s ortézou se zpravidla doporučuje po vhojení vazu, nejdříve za 3-6 měsíců.
S výhodou nyní lze využít k urychlení vhojení vazu léčbu růstovými faktory z krevních destiček vlastní krevní plazmou metodou ACP.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí