Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Přetrvávající bolest a otok po plastice LCA - Koleno - plastika předního zkříženého vazu - Diskuze

Přetrvávající bolest a otok po plastice LCA

Přetrvávající bolest a otok po plastice LCA

Ama  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 3 měsíce po plastice LCA a stále mám problém s propnutím a přetrvávajícím otokem kolene. Navíc mě asi týden bolí těsně pod kolenem, hlavně při cvičení propínání. Absolvovala jsem 60 hodin rehabilitací, ohyb se zlepšuje skoro sám, jak postupně posiluji stehno - hlavně na kole a lehkou turistikou, jde to sice pomalu, ale nechtěla jsem nic uspěchat. Berle jsem používala necelé 4 týdny, rehabilitace začaly 2 týdny po operaci. Punkce byla provedena pouze 1x, na kontrole se lékař letmo podíval na nohu a řekl mi, že mám slabé svaly a je třeba posilovat, nad bolestí mávl rukou, že je to normální a výpotek se prý vstřebá. Výpotek se nejenže nevstřebal, ale trochu se to zhoršilo, už mám strach za ním jít, aby mě zase neseřval, že málo cvičím, přitom denně jezdím na kole skoro 30km. Poraďte mi, prosím, zda je to normální, ev. čím si pomoci sama. Zatím jenom leduji a cvičím, největší problém je nedokonalé propnutí, protože stále kulhám a mám divný pocit v koleni. Děkuji za odpověď. Ama
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
plné natažení (propnutí) kolenního kloubu po plastice předního zkříženého vazu je podmínkou následné dobré funkce kloubu. Pokud se rehabilitací nepodaří dosáhnout plného natažení, je někdy potřeba operativního uvolnění. Péči operatéra bych si nepředstavoval jen letným pohledem, jak uvádíte, ale operatér nese plnou odpovědnost i za následné vedení pooperační péče. S důvěrou se proto na kolegu obraťte a žádejte pečlivé vyšetření a doporučení dalšího postupu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ama  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
pane doktore Mostero, děkuji za odpověď. po vaší odpovědi jsem při večerním cvičení dosáhla, sice s bolestí, ale přesto :-) natažení nohy. po ránu to bývá horší, ale večer se to lepší. do záporu to zatím ještě nejde, ale každopádně svého operatéra navštívím. díky
lfc  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den jsem od listopadu minuleho roku po plastice LCA a do dnešniho dne jsem musel podstoupit dvě ask + redres a spoustu rehabilitaci a pořad to nemam dobre vazne flexe a extense a koleni kooub mam pořad natekly o 2 mc lekař mi řekl že trpim artrofibrosou chtěl bych se zeptat co to znamena
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
artrofibróza je vznik vaziva v kloubu, ztuhnutí kloubu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Laubinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den stejnym problemem trpim take a uz jsem s toho zoufala. Mohla bych Vas pozadat o info jak jste na tom nyni? Artrofibrosu mam tez diagnostikovanou a zakazane jakekoliv operacni zakroky. Predem dekuji za odpoved. Lucie L.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí