Replastika LCA

Replastika LCA

David Utišil  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
před 2 lety jsem prodělal plastiku LCA.Vše probíhalo bez komplikací po operaci i během RHC,avšak i po uplynutí cca 2 roků jsem stále kulhal a nemohl se toho zbavit.Navštívil jsem ortopeda co mě operoval a ten mi sdělil,že došlo k alergické reakci na šroub,kterým se upevňuje vaz.Navrhnul mi abych si to nechal předělat a já souhlasil.Dnes mám od operace 2 měsíce a vše opět probíhalo bez komplikací,otoků a jiných bolestí.Při RHC jsem vše zvládal a dobře procvičoval.Bohužel problém s kulháním se opět vrací.Koleno se lehce podlamuje a vypadá to,jakobych si ulevoval při chůzi.V noze cítím sílu i pevnost(propnout dokážu plně a ohyb cca 120°)Chtěl bych se toho zbavit,ale nevím jak.Co proto ještě mohu udělat?
Předem díky za odpovědi.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den Davide,
co se týče Vaší reoperace a potíží Vámi popisovaných, bude problém v časování svalových struktur a poruše funkce kolene, způsobené vyosením končetiny - především kolene z centrovaného nastavení dolní končetiny. Pokud je dle operatéra vše v pořádku, doporučuji vyšetření odborným sportovní fyzioterapeutem se zaměřením na kolenní kloub. Následně sestavení individuálního plánu terapie. Pokud dochází k Vámi jmenovaným obtížím, není koleno dobře zacvičeno a rehabilitace, kterou jste podstoupil neměla 100% efekt. Na operace kolen a plastiky LCA se již několik let specializuji jako sportovní fyzioterapeut. Ordinuji v Červeném Hrádku u Plzně s Dr. Neprašem.
S pozdravem Frána XXXXXXXXXXXXXXXX
David Utišil  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
jsem velice rád,že jste se zmínil o doktoru Neprašovi,který mě operoval.Plně mu důvěřuji a vím,co se týče operací kolen,že je profesionál.Čeká mě ještě kontrola,tak se mu o tomto problému zmíním.Nerad bych,aby mi to kulhání zůstalo jako po té první operaci,protože mě od toho neskutečně bolely záda a s přibývajícím věkem by se k tomu přidaly jistě i další potíže.

Reakce na David Utišil

Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
při kontrole Vaše potíže jistě popište a klidně přidejte i moje vyjádření. Pan doktor si profesionálních rad váží. Pokud bude třeba, jistě se v ambulanci potkáme.
S pozdravem a přáním hezkého dne Frána
Macek  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
Zdravím Vás Davide,je mi divné,že píšete,že vše probíhalo bez komplikací,ale stále jste kulhal.Jsem po operaci 1,5 roku a mě by to divné bylo.Jsem absolutně bez problémů,pevnost výborná,plná funkce,byla jsem i lyžovat.Co Vám můžu poradit,neboť jsem za stejného kraje jako Vy,rozjeďte se do Rokycan za Mudr.Fähnrichem,ortopedická ambulance Chiros,Stehlíkova 131.Mě ho doporučili hned po přetržení vazu,operoval mě a nemůžu si stěžovat.Třeba Vám pomůže.Hodně štěstí Marcela
Honza  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 19 odpovědí
Dobrý den Davide,
jsem asi 3 roky po plastice LCA a půl roku po další operaci. Plánovaná byla replastika, protože se mi koleno podlamovalo. Nakonec se ukázalo, že štěp se nepřetrhl (jak se to jevilo dle MR), pravděpodobně šlo o meniskus+svalové problémy.
Každopádně jsem před druhou operací i po ni vzal rehabilitace podstatně poctivěji, než napoprvé a vše bylo po třech měsících ok. Nyní, půl roku po druhé operaci, již opět hraju aktivně fotbal, squash a jiné sporty, kterým kolenáři moc nafandí. Zkrátka jsem nohu obalil maximem svalové hmoty, jaké u sebe pamatuji a v klidu po čase odhodil jakoukoliv ortézu (nejdříve 4bodová, pak lamely, ted už nic).

Přeji brzké uzdravení

Honza

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí