Titan šrouby vs. vstřebatelné

Titan šrouby vs. vstřebatelné

ignacio  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
v nejbližších dnech mě čeké operace menisku a plastika křížového vazu. Nový vaz (štěp) se kotví do kostí pomocí šroubů z těchto materiálů. Na ně se chci zeptat-můj ortoped se brání použití vstřebatelné varianty z důvodu možných komplikací, já se zase bráním použití titanové slitiny, jelikož jsem před léty zhlédl americký dokument, kde byl tento materiál označen jako nebezpečný pro lidský organismus. Existuje nějaká studie působení této slitiny na lidský organismus? Vypovýdající hodnotu bude asi mít opravdu dlouhodobá studie, nikoliv 5-létá rychlokvaška;-).
Dále mě zajímají vstřebatelné materiály, jsou s nimi opravdu takové potíže(udajné záněty, které se titanu oklikou vyhýbají).
Děkuji za jakoukoli reakci
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Používáme obé, se vstřebatelnými šrouby se trochu hůře dělá, reakce a komplikace za mnoho let nemáme ani jednu. Na druhou stranu titan je schválený k užití, používá se v medicíně s výbornými výsledky mnoho let a je považován za výhodný proti jiným slitinám. Možná není příliš rozumné věřit laždému novinářskému tlachu. Pokud by byl jakkoliv měřitelně škodlivý, okamžitě zmizí z trhu.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí