Utržený vnitřní vaz-po měsíci stále otok

Utržený vnitřní vaz-po měsíci stále otok

katka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, před měsícem jsem měla úraz na lyžích a byl mi diagnostikován utržený vnitřní vaz. výpotky ani vodu v koleni jsem neměla. nohu mám celou dobu v ortéze, chodím o berlích, poslední týden lehce našlapuji. celou dobu jsem brala wobenzym. chci se zeptat, jestli je normální, že mám koleno po měsíci ještě pořád mírně oteklé?
děkuji moc za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
postranní vazy se hojí 5 týdnů. V přetrvávajícím otoku bych neviděl nic neobvyklého a nezneklidňoval bych se.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
katka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, moc děkuji za odpověď. aspoň trochu jste mě uklidnil :)
Lucie  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, já jsem na tom podobně zřejmě jsem si při florbalu který hraju třetím rokem závdně pochroumala vnitří postraní kolení vaz jak mi řekl lékař ovšem mě tráí to že už ortézu nosím dva měsíce a neustále je to koleno mírně oteklé a pobolívá je to normální že to trvá tak dlouho ??? předem děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
k urychlení hojení bych doporučil dvě biologické metody - léčbu rázovou vlnou a to nejlépe systémem fokusované rázové vlny ESWT, k doléčení aplikaci růstových faktorů vlastní krevní plazmy metodou ACP. Viz webové sránky:
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXX
Patrik10  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den..,minuly tyden jsem si na hokeji utrhl postranni vaz vnitrni..,chtel bych se zeptat jak dlouho bych mel mit koleno v orteze?,..jaky zpusobem to rozcvicovat?...jeslti jsou s tim do budoucna nejake problemy?..a jestli se budu moct naplno zase zacit venovat hokeji?..dekuji za odpoved
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčení posškození postranního vazu je zpravidla konzervativní, a to ortézou. S výhodou je požití kloubové ortézy s nastavitelným pohybem, kde koleno netuhne. Fixacë je zpravidla 3-5 týdnů. Po ukončeníléčení je možné plně zatoížení kolena i vrcholovým sportem.
Léčbu a hojení vazu urychluje až o 50% aplikace růstových faktorů z krevních destiček.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí