Náhrada kolene a cyklistika

Náhrada kolene a cyklistika

Brodakova  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Jmenuji se Pavel Matuška.Dobrý den.Po druhé artroskopii levého kolena a pro dosti velké bolesti při chůzi mne čeká a je mi doporučena totální výměna kolenního kloubu.I když je mi 60 let, vždy jsem aktivně sportoval.Po potížích s kolenem jsem musel omezovat sportovní aktivity až tak, že mi zůstalo jen horské kolo.Nechtěl bych se té poslední možnbosti pochopitelně vzdát, neboť se cítím jinak fyzicky velmi dobře.Od mého lékaře slyším neurčité odpovědi, že někdo po výměně kolene jezdí na kole a někdo ne.Problém je prý v tom, že se koleno ohýbá do určitého stupně, asi 90stup.Nemůžu se smířit s pocitem, že v dnešní moderní době-vyspělé technicky se nedělá kloub, s kterým bych pochopitelně-po řádném doléčení mohl na kole jezdit.Při jízdě na kole člověk potřebuje odhadem 110stup.D
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
podle našich dlouhodobých výsledků je hybnost jen 90 st. spíše výjimkou než pravidlem. Záleží ovšem na stupni postižení a míry omezení hybnosti kloubní před operací. Zpravidla jsou po operaci pacienti schopni po implantaci totální náhrady kolenního kloubu schopni jízdy na kole.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Mělo by být možné, pacienti po TEP kolena z našeho pracoviště většinou s jízdou na kole či rotopedu nemají potíže. Chce to mj z Vaší strany od počátku intenzivní rhb do maximálního rozsahu pohybu. Konstrukčně je také mezi endoprotezami různých typů trochu rozdíl z hladiska maximálního ohnutí.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí