Ideální věk pro náhradu kolene

Ideální věk pro náhradu kolene

Stanislav Malý  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,je mi 47 let a jsem po dvou artroskopických operacích levého kolene.Dle operatéra další velmi těžko,naznačuje tím výměnu.Ošetřující otroped tvrdí,že jsem na tuto operaci mladý.Koleno je neustále nateklé,bolí,přeskakuje v něm,často se tahá voda.Užívám Proenzi 3;ibalgin 400 ( při velkých bolestech Dolgit 800 )a dále stále častěji ortézu.Můj dotaz tedy zní : je 47 let málo?Jak dlouho budu tedy muset trpět?Jaký je ideální věk?
Děkuji za odpověď,Standa
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Ideální je býz zdravía bohatý se říká v jednom vtipu. Jakákoliv náhrada (kloub, zuby, chlopeň) je jenom náhrada, většinou nemá všechny funkce jako zdravý např. kloub. Na druhou stranu, pokud máte neztišitelné bolesti nereagující na léky a koleno máte zničené, vhodný termín k operaci je asi teď.
Takže standardní doporučení- najděte si zkušeného ortopeda a domluvte se na termínu operace. Termín závisí také na Vaší pojišťovně, nemocnice mají většinou dostatečnou kapacitu, ale pojišťovny platí jak platí, takže nemocnice většinou operují podle toho, kolik mají peněz.
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den ráda bych věděla od kterého věku se provádí endoprotéza kolene. Je mě 49let a slyšela jsem že mě to nikdo do věku 50 let neuděla. mám hrozné bolesti a představa čekání více jak roku mě děsí.děkuji
MARTINA
MARTINA  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,je mi 35 let a jsem tři měsíce po operaci TEP kolene,sice jsem měla vážný úraz před 15 lety,ale znám člověka kterému je 41 a už má TEP kyčle.

Reakce na MARTINA

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Na tyto operace nikdo nechodí z plezíru. Fakt je, že by bylo nejlépe je dělat ve věku 50+ nebo 60+, na druhou stranu někdy bývá stav na kloubech takový, že se nechají operovat i lidé pod 30 let se znalostí všech rizik.
Další fakt je , že na jedné straně je rozumné nespíchat, na druhé straně to čekání má taky svoje limity, většinou třeba u kyčlí dojde k zásadnímu omezení pohybu s přetížením bederní pateře a trvalým následkům na ni.
Dalším faktorem, který do toho vstupuje je změna očekávání pacientů, jsou daleko méně ochotní se smířit se zásadním hendikepem a bolestmi a daleko spíše jsou ochotni akceptovat rizika reoperací než nechat to tak... život se prostě mění, taky endoprotetika se rozvíjí...

Reakce na MARTINA

JosefChaloupka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Zdravím.Je mi 63 a jsem od operace 5měsíců.Jsem spokojen.Před hodinou jsem se vrátil z projížďky na kole.Dal jsem si poprvé více jak 50km.Trošku unaven ale cítím se výborně díky Mudr.Králíčkovi v Lounech.Operace byla v Mostě,nádhera.Přeji vše dobré.Josef.

Reakce na MARTINA

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, indikace k operaci umělou kloubní náhradou přistupujeme, až když konzervativní léčba selhává, anatomické poměry na RTG svědčí pro umělou kloubní náhradu a pacient má značný dyskomfort. Totální náhradu neindikujeme zásadně jen podle RTG nálezu, ale podle komplexního stavu pacienta. Musí se kalkulovat s tím, že TEP má určitou životnost a časem je nutno přistoupit k výměně kloubu. Umělé kloubní náhrady kyčelních kloubů mají dle statistik delší křivku přežívání, lze tedy indikovat tuto náhradu dříve. K umělým kloubům kolenním přístupujeme co nejpozději. Zejména, když již máme možnost prodloužení kloubní životnosti biologickou léčbou pomocí kmenových buněk či krevní plazmou.
prim. Moster, Revmacentrum
Iveta  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,já byla v 52 letech na výměně kolena,dlouho jsem to odkládala právě kvůli věku,ale být vámi tak jdu , protože se mi hodně ulevilo a můj život je úplně jiný.predtim jsem byla jen v bolestech,na prášcích,nespala jsem a nemohla jsem nic dělat.ted je to super
Jana  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, smím se zeptat, jaké jste měla konkrétní potíže před operací-diagnozu?

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí