Bolest, přeskakování kyčle

Bolest, přeskakování kyčle

Bohumil  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
chtěl bych požádat o nějakou radu ohledně problému s kyčelním kloubem.
Cca 3 roky zpátky jsem spadl z přibližně 1 metr vysoké zídky na pravý bok od té doby začaly problémy s kyčlí - bolesti, přeskakování při každém pohybu (přeskakování jako kdyby sílilo postupem času). Bolest začíná při větší fyzické zátěži a jako aktivního sportovce mě to dost limituje. Navštívil jsem jsem tedy lékaře, který mě poslal na rtg a sdělil mi, že na snímku nic nenašel a že se to zlepší chvilkovým odpočinkem a rehabilitací. Ani jedno nepomohlo. Vyzkoušel jsem několik doktorů a každý z nich mi pokaždé řekl víceméně to samé. Je mi 18 roků a sportuji od malička. Cením si každé rady.
Děkuji. Bohumil
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
Pokud jde o bolesti pravé kyčle, což předpokládám, pak lze uvažovat o problému v měkkých tkáních okolo kloubu vzhledem k normálnímu RTG . Především mám na mysli svaly stabilizujici kyčel a pánev ( gluteus medius a minimus ) a tensor fascie latae). Tyto svaly mohou obsahovat spoušťové body, které jsou zdrojem bolesti a poruchy normalni svalové funkce. Viz XXXXXXXXXXXXXXXX.
MUDr. Moheb Rafi  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 2 odpovědí
dobrý den, v současné době medicína v oblasti kyčle došla hodně daleko...znáte termín femoroacetabulární impingment? nebo vnitřní skákavou kyčel? v 18 letech se to dá spravit, je třeba se nechat vyšetřit odborníkem. Rafi

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí