Naražený nebo zlomený prst?

Naražený nebo zlomený prst?

Mindin  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
včera se mi stala při cvičení nehoda.Hráli jsme vybíjenou a při snaze chytit míč jsem to schytal do prstu (prsteníčku).Prsty byly natažené a míčem přímo do nich (pro představu,když se kouknete na svojí dlaň u pravé ruky a prsty budou směřovat nahoru tak jakoby přímo ze zhora do konečků prstů - těžko se to popisuje).Prst je teď oteklý a trochu pobolívá.Prstem se dá hýbat.Ohnout to jde se tak do poloviny a při pomoci (zatlačení ve směru k dlani) se ohne i celý,ale je cítit tlak "zpět" (pravděpodobně kvůli otoku?.Proto se chci zeptat,myslíte že prst je naražený nebo zlomený (i když po hmatu jsem žádný nerovnosti nenašel a podle toho že s ním jde hýbat bych řekl že snad není zlomený)? Dál bych se chtěl zeptat co s ním mám dělat,jak srazit otok? K doktorovi se mi opravdu nechce…Prosím odpovězte,děkuji moc
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
varianta 1 ) naražený
varianta 2) zlomený
varianta 3) bežte k lékaři a dozvíte se 1 nebo 2
varianta 4 ) počkejte do pondělí a pokud to po ledování na 10 minut s opakováním po hodině nebude lepší jděte k lékaři.
varianta 5 ) počkejte do pondělí , pokud to bude lepší, nechoďte k lékaři a nedozvíte se zda 1 nebo 2 :-)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí