Natažený vaz a odvápnění kotníku

Natažený vaz a odvápnění kotníku

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí
Po urazu kotníku,pouze natažená šlacha se to již 5měsíců nezavápnuje.kotník je večer oteklý,studený a cítím že to není dobré.Jím vápník a mléčné výrobky.Je mi 30let,marodím,cvičím,rehabilituju a zavápnuje se to prý pomalu.Co s tím.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
odvápnění po úrazu s nataženou šlachou je průběh nestandardní. Nejedná se o tzv. Sudeckův syndrom nebo jiným názvem poúrazová algoneurodystrofie ?
Proč by potom jste bral preparáty Calcia?
prim. Moster, Revmacentrum
anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí

Dobrý večer,nerozumím tomu,že je to nestandartní...o co se tedy jedná a co hlavně pomůže?Prosím a děkuji

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
natažená šlacha nemá obecně co společného se zavápňováním nebo nezavápňováním. To je otázka kosti. U Vás jde zřejmě o závažnější celkové reflexní onemocnění celého kloubu, nejen šlachy, ale i cév, nervů, měkkých tkání kloubu a kosti. Pojídáním vápníku a mléčných výrobků to zřejmě ani rychleji ke zhojení jít nemůže. Musíte si nechat určit, jak správně uvádíte, o co se vlastně jedná. Až po stanovení správné diagnózy lze nasadit razantnější odpovídající léčbu Vašemu stavu.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí
Moc děkuji za odpověd,ale kam jít a kde začít??? Jsem u obvodního lékaře a chodím pouze na rentgen a prý se to ZAvápnuje!!! ale pomalu a chce to čas...někdy prý i rok a pak o tom nebudu vědět,budu prý vpořádku i já doufám .Proběhla rehabilitace,magnet....prosím pomoci

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
najděte si odborného lékaře ortopéda, Váš problém, soudím, je již nad možnosti praktického lékaře. Musíte být ve věci Vašeho zdraví aktivnější!
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí
Prosím ještě dovysvětlím.Byl natažen vaz...nevím zda šlacha je stejný pojem.Bylo to v sádře 6 týdnů pak ortéza a pomalé zatěžování.
Moc děkuji,že mi odpovídáte.......

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
raději se nechte vyšetřit na ortopedii. Může jít o vážnější poúrazové postižení celé nohy s nedobrými následky.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí

Dobrý den,ještě jednou moc děkuji za Váš čas....budu to řešit...
přeji Vám pěkný den M

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý večer jaký máte názor na oxidaci buněk.Mám to 20krát ležím jako v rakvi 45minut.Děkuji za názor.

Reakce na anonym

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí
Podle lékaře je to ten Sudeckův syndrom jak jste psal......děkuji

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak jsem předpokládal.... Ale pozor ! Léčba Sudeckova syndromu je PODSTATNĚ jiná, než neustálá Vámi uváděná rehabilitace. Doufám, že byla adekvátní léčba na odborném pracovišti již zahájena.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý večer,pokud můžete říci něco o léčbě !!!!!!!!! budu ráda.Léčím se pouze léky a rehabilitací, plavu a chodím na krátké procházky.
Jinak nyní povzbuzuju bunky oxidací, jak jsem psala, to jsem si naordinovala sama,popsáno výše....děkuji mooooooc za pomoc

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba Sudeckova syndromu je léčba šetrnou rehabilitací, chůzí s odlehčením a medikací. Jakou máte?

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 8 odpovědí

Dobrý den,
již skoro druhý měsíc léčba v kyslíkové komoře denně 40krát zatím!!!!!!Naordinovala jsem si sama,názory se různí.Lékař souhlasil.Pocituji zlepšení i podle RTG.Je to asi na dlouho...zabrat a sportovat zatím nejde.
Medikaci užívám.Jakou máte zkušenost Vy??Bude do budoucna noha jako před urazem??? Moc mi na tom záleží.Prosím o vaše zkušenosti a přji pěkný den.
Evule  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, v lednu jsem při bobování si potrhala vazy a šlachy-4týdny jsem měla nohu v ortéze a pak další 3 a týdny jsem ji měla mít zavázanou a pak následovala rehabilitace-cvičení, magnety a vžřivka. Dneska jsem po tom všem a noha večer bolí, otíká a bolí jak kdyby zezadu jak je ta Achilovka a z boku na té kůstce a dneska mi dokonce celý den brní palec. Tak se vás ptám na radu co dál. děkuji moc

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí