Natržené vazy - kotník, fialové prsty

Natržené vazy - kotník, fialové prsty

rom9  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Mám natržené vazy v kotníku. 10 dní jsem měl dlahu. Nyní mám 14 dnů pevnou sádru s podpatkem ale nemám vůbec chodit. Již mám za sebou 20 injekcí na ředění krve léku Zibor. Chci se zeptat, zdaje normální že když vstanu z postele a jdu o berlích tak mi zfialový prsty co vylízají ze sádry.Když pak dám nohu zasnahoru, tak se vrátí barva k normálu.Jinak prsty v pohodě hýbu a nijak mě nebolí.
Díky za radu.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
při fixaci sádrovým obvazem může být změna barvy vlivem stagnace žilní krve. Vzhledem k diagnóze - poraněné vazy v kotníku bych fixaci sádrou vyměnil za fixaci ortézou, která se může odkládat a oběh krevní lze lépe kontrolovat. Domluvte se s Vaším lékařem.
prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, určitě by to chtělo kontrolu jak vypadá sádra,jestli není nějaký útlak
DR Kopal
rom9  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Sádra mi byla sundána, dostal jsem ortézu hlezeního kloubu, otok stále mám, mám zatěžovat na třetinu své váhy, cca 30kg, chůze o berlích a postupné nacvičování chůze.
Jen mám problém že noha je pořád ztuhlá, v oblasti nártu bolí. Chci se zeptat, na nějaké cviky,případně jak zmenšit či odstranit necitlivost a otok nohy, zřejmě mám i trochu zkrácenou achillovu šlachu. Na rehabilitaci budu začínat za týden.
Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí