Zlomenina navikulární kosti

Zlomenina navikulární kosti

SimonT  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

Mám pár dotazů. Jednou jsem si při boxu zlomil kost v zápěstí (naviculate m.) samozřejmě jsem to přešel jako naražení a začal to řešit až po třech mesících. Doktor mi dal zápěstí do ortézy na cca 8-9 týdnů. Potom jsem měl další RTG a ruka vypadala, že srůstá dobře. tak jsem dostal ortézu na další měsíc, kterou jsem měl sundat a další dva týdny chodit bez ní. Šel jsem na další kontrolu, ale ta mě dost překvapila. Kost vypadala o moc hůř. Doktor mi řekl, že se na RTG začal tvoří obraz pakloubu. Řekl mi, že mu mám za týden zavolat, že to musí konzultovat na klinice.

Jde o to,že si podávám přihlášku na vojenskou školu kde je třeba 100% zdravotní stav. Čehož už podle doktora asi nedocílím.

Tak teď nějak nevím co čekat dál. Tak mě zajímají možnosti nejlepší lečby, jak dlouho zhruba trvá a jestli je nějaká šance že by bylo zapěstí ještě někdy pohyblivé bez omezení a mohlo být normálně zatěžováno ???

Ještě bližší informace. Kost byla zlomena v poměrně dobrém místě (ve vyšší části kůstky) a je mi 22 let.

Moc děkuju za jakýkoli názor nebo nápad a vyjadření názoru.

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
podle Vašeho popisu se nedá hodnotit místo zlomeniny. Pokud se v oblasti člunkové kosti začal tvořit pakloub nebo byl pakloub již konstatován, je zpravidla doporučována operace. Bliží info o jiných možnostech lze dát až po prohlédnutí RTG snímků.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
SimonT  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Na poslední zprávě od lékaře je napsáno, že se tvorí obraz pakloubu. Nevím jak rychle se tvoří, ale čekat v tomto případě další týden, abych se dozvěděl jak se bude postupovat dál se mi nechce.Proto jsem se rozhodl v pondělí kontaktovat právě revmacentrum v Brně. Co jsem se tak dočetl a pohledal na internetu, zdá se to být nejlepší volba.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK, děkujeme za důvěru, ale RTG s sebou !
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
SimonT  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Ok. Ale počítám, že se musím předem na vyšetření objednat nebo je možné přijít rovnou ?? A RTG stačí na CD?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
RTG stačí na CD, ale k vyšetření se laskavě objednejte.
Indikační vyšetření pro rázovou vlnu je v Revmacentru v úterý odpoledne. Při objednání se odkažte, prosím, na tento e-mail.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí