Otevřená zlomenina holenní kosti a Osteosynthesa - rekonvalescence?

Otevřená zlomenina holenní kosti a Osteosynthesa - rekonvalescence?

Milan1199  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Ahoj
Měl jsem otevřenou zlomeninu holenní kosti. Ještě ten den mě provedli Osteosynthesu kdy mi na kost přišroubovali titanový plát šrouby. Nyní to bude měsíc, chodím o berlích , zatím na nohu absolutně nesmím šlapat. Bylo to v zahraničí a nic moc mi vlastně neřekli a zajímalo by mě jaké máte zkušenosti kdy na nohu půjde šlapat, jak moc ji zatěžovat a jak se o ni co nejlépe starat aby se to nejlépe zahojilo. Také kdy je možné vyměnit berle za francouské se kterými se dá lépe chodit Jak je to s řízením auta? Je to možné nějak brzy?
Po 2 letech mi ten titan mají vyndat, často jsem četl že to není nutné a zajímá mě také zdali někdo máte zkušenosti s tím jestli je potřeba potom znovu kuchat nohu nebo ne.
Moc díky za rady :)
DIPURAMED, estetická a ortopedická ambulance  |  Basic member  |  Čáslav, Kutná Hora, Praha
  • 28 odpovědí
  • 10 Likes
Dobrý den.
Otevřená zlomenina je vždy závažné zranění, které často provází mnoho komplikací - infekt, opožděné hojení a pod. Kost se musí v místě zlomeniny zahojit, pak je možno zatěžovat - jinak by došlo k přetížení dlahy a event. jejímu zlomení. Takže postup je správný. Postupné zatížení se dovoluje dle výsledků kontrolních rentgenů. Může k plnému zatížení dojít klidně až po 3 měsících od zlomeniny, pokud nebudou nějaké komplikace. O vyjmutí kovu lze uvažovat s odstupem, u otevřené zlom. nejdříve cca po 1 až 2 letech v ideálním případě. Pokud je pac. starší a operace by ho zatížila,lze kov i ponechat.
Zdravím
dr Jurka
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den, je nezbytné rehabilitovat, aby nedošlo ke svalovým oslabením - atrofie. Zátěž je nutné konzultovat s aktuálním ošetřujícím lékařem a po sejmutí zevního fixátoru zahájit intenzivní rehabilitaci. Pokud by jste měl zájem, můžete se na naše zdravotní zařízení obrátit o další informace.
S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
Milan1199  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Zevní fixaci nemám, mám titanovou fixaci na kosti prisroubovanou několika šrouby do kosti. Zde v ČR jdu teprve příští týden k odborníkovi proto se každá rada hodí. Koleno i prsty na nohou ohýbam téměř normálně jen nárt se zatím moc nehne. Ale jelikož to jsou cca 3 týdny od operace myslim ze je dost brzo na to to více rozhýbat.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí