Otok kloubní hlavičky prstu na noze

Otok kloubní hlavičky prstu na noze

Martin  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,stal se mi úraz,kdy mě spadlo poleno na nohu. Byl jsem na chirurgii,kde mě to z rentgenovali Cituji zpravu:" RTG nohy: vs arthrotické změny hlavičky II. MTT. fractura neníá patrná".odešel jsem s tím,že si mám dávat ledové obklady a používat mastičku po úrazech(koupil jsem IBU-HEPA). Uplynuli 4 dny od návštěvy chirurgie,kloub mám stále oteklý,ale ne tak bolestivý. Ptám se,zda bych měl vyhledat ortopeda nebo zkusit vyléčit sám. Děkuji za odpověď
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Určitě by bylo vhodné ortopedické vyšetření. Může se totiž jednat, a dle mého soudu se o ni jedná, i o stav po aseptické nekróze hlavičky II. metatarzu. A jde o to, jak stará záležitost to je. Nepíšete, kolik Vám je let, a zda byly obtíže v minulosti. Doporučila bych ortoped. vložky, případně i operační řešení - modelaci hlavičky II. metatarzu. S pozdravem MUDr Ivana dostálová
Martin  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď. Je mi 31 let. V minulosti jsem žádné takové problémy neměl. Ale rok zpátky jsem si na tom místě všimnul menšího otoku,ale bolest ani problém při chůzi jsem neměl.Rád bych,aby se to nemuselo řešit operativně.

Reakce na Martin

MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Vždy se začíná nejprve s konzervativním postupem. Tedy ortopedické vložky nebo alespoň "srdíčka" do bot, event. rehabilitace - elektroléčba, cvičení, mobilizace drobných kloubů nohou. K operačnímu řešení se přistupuje až při neústupu obtíží - a vždy po dohodě s pacientem. I konzervativní léčbou mohou obtíže ustoupit, a to i přesto, že zůstane deformita a zbytnění kloubu.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím Martine,
před navrhovanými operacemi bych volil napřed kontrolní RTG vyšetření s odstupem cca 10 dní od prvního vyšetření. Po této době se může objevit zlomenina, která na prvním RTG nebyla patrna. Až po vyléčení lze hovořit o jiných radikálních postupech.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí