Distorze kolene

Distorze kolene

Martina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
před týdnem při běžné chůzi se mi stalo, že jsem z ničeho nic nemohla došlápnout, protože jsem cítila prudkou bolest v koleni. Skončila jsem na pohotovosti - podle lékařské zprávy distorsie gen I.dx - pokud jsem v klidu koleno nebolí, dnes jsem vysávala, utírala prach a vařila, cca 2hodiny a bolest v koleni se vrátila velmi intenzivně. Co distorsie znamená a co s tím můžu dělat. Nedostala jsem ortézu ani nic jiného, jen doporučení ať jsem v klidu a asi 14 dní nechodím. Moc děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
distorze kolena je všobecně užívaný obecný pojem pro úrazový děj kolenního kloubu, kdy není zjištěna bližší příčina. Vzhledem k tomu, jak uvádíte, potáže vznikly bez úrazového děje při běžné chůzi, je příčina zřejmě v oblasti menisků či chrupavky kloubnuí, kdy se toto onemocnění jen projevilo. Odborné vyšetření zkušeným je na místě Vaší volby.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den, Martino,
pokud nebylo žádné větší trauma, násilí, ani pád,lze usuzovat na drobné poškození nejspíše menisku,méně pravděpodobné je i poranění kl.chrupvaky,či uskřinutí klku blány, která je uvnitř kolene ve formě "výstelky"kloubu.Většinou se daří tyto problemy dobře zvládnout, pečlivým a cíleným vyšetřením/ doplněním RTG a USG možno vyloučit změny závažnější/.
Orteza zde jako první pomoc většinou stačí cca 2t, dále , dle vývoje, viz výše
s pozdravem
milan krejčí www.ortopediezlin.cz
ivča68  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
v květnu jsem špatně šlápla a vyvrtla jsem si koleno. Při rtg. zjištěna artroza II.stupně. Do dnešního dne pořád bolí vnitřní strana kolene. Léčba : obstřiky a rehabilitace. Chtěla bych se zeptat, zda je souvislost mezi artrozou kolene a úponem kolene. Koleno nebolí, jen vnitřní měkká strana kolene. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí