Problémy s čéškou

Problémy s čéškou

Lukas
Lukas  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, jmenuji se Lukáš, mám 19 roků a jsem asi půl roku po operaci pravého kolene, dalo by se říci, že mám již koleno doléčeno, nemám s ním problémy a neustále posiluji, ovšem asi před měsícem a půl jsem následující den po zátěži na kole mírně "přidřepnul" a v levém ("zdravém") koleni mě píchlo(luplo), bolest šla z boční strany čéšky(ze strany bližší druhé noze-vnitřní), ne přímo z boku čéšky, ale těsně vedle ní; nebyla nijak extrémní, chvíli to pobolívalo, pak to odeznělo, následující den to mírně bolelo jen při námaze v pokrčení (přibližně 100°), ale jinak žádné potíže. O několik dnů pozděj, kdy už nebylo po bolesti vpodstatě znát, jsem opět vyrazil na kolo; koleno se chovalo velmi divně, při jízdě nebolelo, ale čéška v určité části pokrčení jako kdyby přeskakovala a celé její okolí se chovalo dost nepříjemně; po jízdě čéška a její okolí bylo nepříjemně znát, nešlo o nijak velkou bolest, ale šlo to trochu cítit. Čekal jsem ještě asi 3 týdny, jestli nedojde ke zlepšení, při tom jsem zatěžoval koleno minimálně, ke zlepšení nedošlo a tak jsem navštívil svého ortopeda, ten označil potíž za pravděpodobně svalového rázu, doporučil mi tedy posilování, žádné omezování kolene a při zhoršení opět přijít. Je to asi 3 týdny od návštěvy, svaly posiluji, jezdím na bruslích, plavu, při žádné z těchto zátěží nejsem omezen, možná se jedná ještě o velmi krátký čas, ale mám obavy, protože se stav nezlepšuje ani minimálně, jízdě na kole se vyhýbám-pořád stejné chování kolene-přeskakování, k podobnému chování dochází i při napnutí nohy z pokrčení, chůzi ze schodů apod., navíc vazy okolo čéšky (především ty postranách) při námaze v pokrčení(ona chůze ze schodů apod.) nepříjemně "tahají" až trochu bolí, což mě také zneklidňuje. Chtěl bych vás tedy požádat o radu, jestli mám dále posilovat a čekat na zlepšení/zhoršení, nebo raději opět navštívit ortopeda, ikdyž nedošlo k zhoršení ani zlepšení? A také by mě zajímalo, co si myslíte o těchto potížích, o jaké zranění by se mohlo jednat a jaká by byla případná léčba. Mockrát děkuji za jakoukoliv informaci.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Lukáši,
v koleně se mohlo stát cokoli. Nemá smysl teoretizovat. Doporučuji kontrolu u svého lékaře a sdělit mu současné potíže. Je vhodné sledování i u kolegy, který již jednou koleno viděl a může tak porovnat stav.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí