Zlomená pánev

Zlomená pánev

jaruna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, 3.7. 2014 jsem měla úraz na kole,po CT zjistili zlomenou pánev, kost křížovou a kost stydkou. Skoro měsíc jsem ležela v nemocnici na zádech, byla to konzeravativní léčba. Pak jsem ležela na RHB 14 dní, chodím o berlích. je to již dlouhá doba a bolí mě v zádech a stydká kost. Na rtg řekli, že se to nehnulo, že je to v pořádku. Chci se zeptat proč to tak bolí a jak dlouho ještě ta léčba bude trvat. Děkuji, Jarka
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, není to nic neobvyklého..Lidské tělo je uzpůsobené pohybu ve vzpřímené poloze a nutně potřebuje působení gravitačních sil na všechny své struktury. Měsíc ležení v nemocnici pomůže hojení, ale velmi nagativně ovlivní kondici některých svalů. Ty pak mohou být zdrojem bolestí.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den Jaruno,

kosti sice srůstají v pořádku, jak Vám řekli lékaři. Je ale důležité si uvědomit, že na toto proběhlé trauma reagují i měkké tkáně - svaly, vazy,...v oblasti pánve, kyčlí, beder,..které navíc v tuto chvíli nezatěžujete - nemáte možnost zatěžovat v optimálním funkčním režimu.
Buďte trpělivá a poctivě rehabilitujte.

S přáním pěkného dne

Iva Bílková - FYZIOklinika.
Olga  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mohu se zeptat ve které nemocnici jste ležela ? A máte ještě bolesti ?
Děkuji Boudarová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí