Zlomenina zánártní kůstky

Zlomenina zánártní kůstky

gadgeth  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den.
Před měsícem jsem si přivodila zlomeninu baze 5. MTT na pravé noze. Co jsem viděla na rentgenu, tak je to těsně pod krčkem kosti. Doteď jsem chodila bez došlapu a měla jenom elastický obvaz, nyní mi na kontrole řekli, že to ještě není srostlé, ale že už to tak nemusím řešit. Berle mě dost otravují, tak už zkouším chodit bez nich, ale samozřejmě mě to po zátěži trochu bolí. Chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že mi zlomeninu nesádrovali a jestli je možné, že se ještě vytvoří pakloub?
Doktoři mi nepředepsali žádné rehabilitace, to je také normální? Ty bych totiž docela uvítala.
Je mi 18 let.
A ještě mám jednu otázku - co znamená palpační citlivost? :)
Děkuji za odpovědi
katkatel  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Taky mi to dlouho nesrustalo, i pakloub mi uz zacal vznikat - pry to pri tomto typu zlomeniny je caste. Pomohla mi magnetoterapie - ale musela jsem se opakovane o ni prosit, muj lekar totiz bez rentgenu pohledem ode dveri poznal, ze nic dalsiho za lecbu jiz netreba. Srostlo mi to trochu jinak nez to bylo puvodne, ale noha funguje dobre i pri zatezi. Nosila jsem nizkou soft dlahu - omota se primo na nohu, kde po par hodinach ztuhne a je mozne a doporucovane s ni chodit. Palpacni citlivost je asi ze to na dotek boli ne?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
palpační citlivost zn amená bolestivou reakci pacienta na dotyk vyšetřujícího.
Zlomenina baze V. zánártní kůstky se hojí velice pomalu. Nám se osvědčilo urychlení hojení pomocí rázové vlny. Je to fyzikální metoda k urychlení hojení.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí