Zlomenina kotníku a algoneurodystrofie

Zlomenina kotníku a algoneurodystrofie

kristin  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Po zlomenině kotníku a bérce mi byla diagnostikována algoneurodystrofie jak dlouho trvá léčení a jak ho urychlit děkuji
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Délka léčby závisí na lokálním nálezu ( stavu prokrvení, otoku, stavu kostí resp. jejich prořídnutí ). Tedy týdny až měsíce. Nemyslím, že by Sudeckův syndrom při správně vedené terapii komplikoval terapii více než měsíc. Pro vás je zcela zásadní vyvarovat se všech manevrů, které působí bolest. Algodystrofie je totiž reflexní odpovědí na bolestivé dráždění. Rehabilitace nesmí být prováděna do bolesti. To všechno však vaši lékaři samozřejmě vědí.
kristin  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji za rychlou odpověd,vše co píšete mi lékař sdělil mám otok i jiné zabarvení i jemnou rehabilitaci.Doufám že za měsíc na tom budu lépe .Děkuji přeji hezký den
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
dlouho až hodně dlouho. Kolegou uváděné časy jsou poměrně optimistické, platí tehdy, když není zásadnější "zbytkový" problém s dokonalým zhojením úrazu a nebo s postavením fragmentů po zhojení. V každém případě jde o velmi citlivou záležitost vyžadující z Vaší strany značnou trpělivost a pečlivé dodržování doporučeného. Hodně štěstí.
kristin  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji za zprávu moc jste mě nepotěšil,ale zlomenina se krásně zahojila takže zůstaly otoky a bolest.Doufám ,že když se budu řídit radami lékařů zkrátím čas léčení.S pozdravem K.H.
Mája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
taky mi byla zjištěna algoneurodystrofie, po artroskopii kolene, už je to 2 roky, co se na to po dlouhém zjišťování přišlo. Léčím se v Brně na ambulanci bolesti. Momentálně beru už jen jedny léky a zkoušíme je pomale postupně vysazovat, protože je mi 20, nechci být už ted s lékama napořád. Po 12 týdnech chodím na takové lepení náplastí z chilli papriček, Qutenza. Prý mají dobré zkušenosti, ale větší rozdíl zatím nevidím. Před pár dny jsem byla hospitalizovaná s podezřením na trombozu na ruce, ta se vyloučila, ale teď několik týdnů čekám na výsledky, jestli to není jen pokračování nemoci.
Máte někdo nějaké zkušenosti třeba právě s tím rozšiřováním nemoci? Je těžké někde něco zjistit. Budu vděčná! Děkuji! Kdyžtak i maja.javurkova@seznam.cz
kristin  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Asi po 2 měsících léčby otoky zmizely ale po delším chození mám palčivé bolesti.Stále chodím na rehabilitace.Doufám ,že bolesti kotníku úplně zmizí.Přeji uzdravení
Randolph  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Mám sundanou sádru po fraktuře zevního kotníku typu Weber B,bez dislo-
kace. Po velikonočních svátcích mám nastoupit rehabibitační léčbu.
Kotník má otok, chtěl bych vědět za jak dlouho se zbavím otoku.Kotník
prozatím nebolí.aděkuji za odpověď.
S pozdravem
R.Kraus
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
někdy mezi zítřkem a vánocemi. Nejspíš. Je to sice blbá odpověď, ale jiná , serioznější není. A to i kdybych Vás léčil a opakovaně viděl. Snad bych vám ale vysvětlil, jak tomu můžete pomoci.... ale to je dost na dlouho

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí