Zlomenina metatarsu nesrůstá

Zlomenina metatarsu nesrůstá

merida  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
DObrý den. Koncem loňského léta jsem utrpěl unavovou zlomeninu nártu. V září mi byla kost zpevněna šroubem. Dodnes mi kost nesrostla. POradte co můžu dělat pro rychlejší zhojení.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
k urychlení zhojení kosti může přispět léčba vysokoenergetickou rázovou vlnou ESWT.
více na : XXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou ESWT
shevaun  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

zhruba před třemi týdny mi na nárt spadla loď, po pár dnech mne začal bolet nárt při došlapu, domnívala jsem se, že je noha pouze naražená. Bohužel obtíže neustávaly a zejména po náročnějším dni (časté chození) mi chodidlo oteklo a velmi bolelo. Včera jsem si došla tedy na chirurgii a diagnoza po rtg je k mému velkému překvapení fract. subcapitata metatarsi III. pedis dx. sine disloc. Dále je v lékařské zprávě pozn. že je již vidět periostální svalek. Léčba bez fixace, berle a po dobu 14 dní nedošlapovat, bez neschopenky, chodím tedy do zaměstnání, snažím se nedošlapovat, minimální pohyb )což ale úplně nelze vyloučit a nohu mám podloženou. Vzhledem k tomu, že s podobným zraněním nemám zkušenosti a včera u lékaře jsem byla spíše v šoku, chtěla bych se zeptat, zda je takováto léčba dostačující a není třeba nějaké fixace?
Děkuji a přeji hezký den! Frantová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak uvádíte, byla zjištěna zlomenina bez posunu již s hojením. Chůze s odlehčením s pomocí berlí a v pevné obuvi by měla být dostačující. Prac. neschopnost je relativní, dle Vaší prac. náplně. Pokud jste př. listonoš, byla by léčba v PN jistě na místě. O tom rozhoduje Váš ošetřující lékař.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí