Zlomenina palce nohy

Zlomenina palce nohy

Vlaďa  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,včera navečer jsem si zlomil palec nohy při fotbale narazem na tvrdy předmět(betonový obrubník),nic moc mi k tomu neřekl pri to je trochu naštíplé+imobilizace 3týdny,byla i tržná rána u kořene nehtu.A tak se ptám jak si můžu pomoci, chodim po straně malíčku,mam chodit po patě ale takovou chuzí se mi palec ohýbá a myslím že tak mi sroste špatně...a tak se ptám co dělat abych byl co nejdriv zase sportovec...(je mi 14).LATINSKY:abrutio baseos phal.dist. hall. l. dx.-------diky moc
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Opravdu se ne netřeba obávat, kůstka se zahojí. Ze sdělení není jasné, jak velký je ten úlomek, ani to, jestli je dislokovaný, ale většinou se zhojením není problém. Jen to chvíli trochu bolí.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Ahoj, Vláďo,
podle zaslané diagnózy se jedná o odlomení části posledního článku palce nohy. Je to místo, kde se zpravidla upíná postranní vaz, který je důležitým stabilizátorem kloubu. doba hojení ve tvém věku je tvým lékařem stanovena správně, cca na 3 týdny. po tuto dobu je nutno chodit po patě, eventuálně po zevní straně nohy. Při nedodržení doporučení může vzniknout pouze vazivové zhojení a trvalý problém. Doporučoval bych pevnou tvrdou podrážku obuvi a v pohybu oporu 2 francouzských holí.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den, Vladimíre,
dle dopisu jde o odlomení base podnehtového článku palce nohy.Pokud, dle rtg, nedojde o odlomení s posunem, lze léčit i ortezou, či náplasť. fixací, fixace má ale trvat cca 18-20 dní, zdravím
MUDr.Milan Krejčí www.ortopediezlin.cz
Vlaďa  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
hm super,je to pet dni a prevaz,pan doktor na ambulanci to tak zafikoval ze byl palec bo dobe 5dni upa zvodnatělý jako bych se utopil....hrozne sem se lekl a doktor mozna i vic...:-),mamka omdlela:-) ale rezat mi ho snad nebudou:-) uz je v poho radej budu mit bolavy palec nez zadny a vaseho kolegu karam co to udelal....:)
djjneo  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,rád bych se zeptal jaké je označení této zlomeniny ( pro stanovení bolestného)

Fractura phall. proxim. part. dist dig. l pedis l. dx. disloc.


Je to S9240 nebo S9241 nebo něco jiného. děkuji sochor
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
S9240 - je zlomenina palce zavřená
S9241 - je zlomenina palce otevřená (ev. operovaná)
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

djjneo  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
a co si myslíte vy,podle toho označení které by to spíše mohlo být.

Reakce na djjneo

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
o otevřené zlomenině tam nic není uvedeno.
S tím si ale nedělejte starosti. Kódy diagnóz by měl vypsat pro pojišťovnu odborný, či praktický lékař. Vy pro pojišťovnu jen uvádíte co, kdy, kde a jak se věci udály a kde se poranění léčilo.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

zempetr  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, mám problém se svím palcem u nohy. šel jsem ze školy na oběd a jeden kluk mě žduchnul na roh zdi. jak jsem padal, dal jsem automaticky pravou nohu do předu a kopl přímo na ten roh. palec docela dost bolel a hned druhý den natekl a je na horní a spodní straně kloubu nafialovělý také je na spodní straně a i kousek vpravo taková "menší bublina" též fialová. chtěl jsem se zeptat jestli je to vážné a co bych měl dělat.je mi 13 let a nechci si zničit nohy hned na začátku :) náhrál jsem fotky palce zde: http://ulozto.cz/xgWnHPu/zlomenina-palce-rar

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí