Zlomenina v chodidle

Zlomenina v chodidle

Barka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
utrpěla jsem zlomeninu v chodidle, konkrétně "subkapitální fraktura V. metatarsu". Po předchozí zlomenině a znehybnění (před několika lety) jsem bohužel měla hlubokou flebotrombozu, proto lékař vyloučil znehybnění dlahou nebo sádrou, pouze elastické obinadlo.Po týdnu na kontrole podle rtg snímku lékař konstatoval dobré srůstání a poučil mne o možném postupném zatěžování (v stoji bez chůze s ohybem v chodidle). Nyní se léčím třetí týden. Ráda bych se zeptala na dvě otázky:
1. jsem v domácím léčení a většinu času trávím s nohou podloženou do výšky. Přesto mne stále trápí otoky v nártu a chodidle, zejména večer. Nárt je stále bolestivý na pohmat. Je možné tuto věc ovlivnit například nějakými gely, mastmi apod.?
2. vzhledem k neschopnosti vykonávat zaměstnání bych ráda věděla, zda je možné po třech týdnech již zatěžovat nohu natolik, abych se mohla dopravit do a ze zaměstnání, případně jak ji chránit před opětovným poškozením - postačí chůze s oporou berlí nebo lze pořídit nějaký typ ortézy?
Děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Barko,
zlomenina base 5. zánártní kosti je zlomeninou velice nepříjemnou co se týče hojení. Často se může zhojit zlomenins jen vazivem - tzv. pakloub. Ve Vašem případě by bylo vhodné řešitstav proteticky, k dispozici je speciální protetická pomůcka k odlehčení přednoží u tohoto poranění. Dále je vhodné urychlit hojení zlomeniny base 5. metatarzu nejlépe použitím metody Rázová vlna - viz webové stránky

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Barka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď a doporučení. Ráda bych se ještě zeptala, jakou protetickou pomůcku bych měla poptávat? Dosud mi nikdo žádnou nenabídl, tak abych případně mohla být konkrétní. Děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí