Zlomenina zánártní kůstky

Zlomenina zánártní kůstky

blanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Porazilo mě auto, mám zlomenou zánártní kůstku levé nohy a výron v kotníku.Dostala jsem berle na 6 týdnů, 2.a3.prst mám spojený leukoplastí,mám ledovat a odpočívat ve zvýšené poloze. Režim dodržuji,výron ustoupil a kotník se zdá být na dobré cestě. Jako sportovec jsem měla výronů nespočet a velmi uspěšně jsem je po pár dnech rozchodila. Chtěla bych se zeptat za jak dlouho je na místě udělat kontrolní rtg.zánártí, abych mohla rozcvičovat a rehabilitovat.Děkuji Blanka
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
záleží na tom, ve kterém místě je zlomenina zánártní kosti. Od toho se odvíjí i doba kotrol a celkové fixace. Nelze tedy nyní na otázku odpovědět.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
blanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Upřesňuji:na rtg. fraktura dist. metafýzy III.MTT v mírné dislokaci
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zlomenina distální metafýzy by měla (zcela teoreticky) býz zhojena opravdu do 6 týdnů. Kontrolní RTG vyšetření bych ordinoval po 3 týdnech po zahájení léčby. Celou dobu fixace bych nepodceňoval, může se urychlením cvičení porušit hojivý proces.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Revmacentrum®

Kateřina  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,pred tydnem jsem ve vysokych podpadkach uklouzla a nejakym zpusobem jsem spatne dopadla na pravou nohu na nart. Noha me otekla a mela jsem modrinu po celem kotniku ale noha me nejak moc nebolela. Az dnes noha opet natekla a nemohu moc ohybat palec u nohy a mam na nartu bouly. Muzete me poradit? Dekuji

Reakce na Kateřina

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jestliže opravdu máte na noze "bouly", stojí zato si zajít na RTG vyšetření i mezi svátky k vyloučení poranění kosti. Zanedbané poranění se déle léčí.
prim. Moster, Revmacentrum
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den,
pokud došlo k zlomenině III. metatrsal. kůstky, tak to se dost dobře rozchodit nedá, neriskujte.Fixace a odlehčování by mělo trvat cca 5-6 týdnů, rtg kontrola nemá cenu dříve jak cca 3t po úrazu - ukáže stav hojení, tvorbu kostního srůstu , tedy míru hojivosti zlomené kůstky a tím i ev další délku fixace.
s pozdravem milan krejčí
krejci@ortopediezlin.cz
www.ortopediezlin.cz
blanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
lék.zpráva po 6 týdnech : Klin.lividita kůže v obl.přední nohy, citlivost MTT difuzně, na plantě drobný hematom, hybnost v hleznu dobrá. Rtg. po 6. týdnech – III. metatars v hojení, nález posorzy všech kostí nohy, místy skvrnitého charakteru.Res – algoneurodystr.syndrom l. nohy po zlomenině metatarsu.Dop. – prosím o konzultaci a léčbu v ambulanci bolesti a RHB, vířivka, magnet – při poroze z imobility. Za 4 týdny ko Rtg.
Subj. a teď co mě trápí.3-4 x denně pytlík s ledem, zvýš. poloha , poté noha relativně pěkná, už můžu i pohybovat prsty a v kotníku. Mezitím noha nafouklá , fialová.Dnes vířivka a info jak našlapovat. Až doposud se noha vůbec nehýbala ,jen visela pokrčená( když berle) nebo doma klek na jezdící židli s odrazem zdravé nohy.Připadá mi odumřelá, jakoby se krev hrnula do ní a špatně zpátky. Pokud je splasklá , tak se na ni dá jakoby došlápnout, pokud je nafouklá je to lehce bolestivé. Jak tomu mohu pomoci, co nějaká hojivá mast ? a pod.Myslím , že léky na tlumení bolesti nepotřebuji.Bolest je malá. Centrum bolesti má 14 dní dovolenou. Ale nevím jestli je to to nejdůležitější. Já mám pocit, že noha je "mrtvá" protože byla 6 týdnů absolutně nehybná. Děkuji za případná doporučení.
mauglie  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mě co bych mohla mít s nártem. Jednoho dne tam při chůzi něco přeskočilo a začalo to píchat jen při zátěži, později to začalo bolet i při chůzi, ale vždy to přešlo, teď už to bolí pořád a celkem to i nateklo. Děkuji
Míša26  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
měla jsem zavřenou zlomeninu zanártní kosti. Lékařská zpráva po 4 týdnech: palpačně bolestivost minimální, prsty hýbe, klinicky pevné.
RTG: postavení stacionární, lomná linie patrná.
Nedostala jsem žádné rehabilitace, lékař mi doporučil postupně započít s plným došlapem dle bolestí, odložit berle.
Pod kotníkem mám nohu modrou a ještě trochu oteklou. Třetí den po kontrole postupně chodím bez berlí. Na nohu se dá došlápnout, ale je to lehce bolestivé.
Chtěla jsem se zeptat jak moc můžu nohu namáhat, nemám ani ortézu. Za měsíc mám jet na poznávací zájezd, kde se bude hodně chodit. Můžete mi prosím poradit, jestli si mám koupit ortézu, nebo jak sprvně cvičit? Děkuji Michaela
Andrea  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
mám zlomeninu metatarsi 2,3 a 4 u pravé nohy - u 2.MTT jde jen o infrakci, u 3. je perif. fragment dislokován o 3mm plantárně, u 4. MTT je hlavička naznačeně skloněna plantárně. Zcela diskrétní impakce u 3. a 4. MTT. Zatím mám nechodící sádru. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné po cca 3týdnech mít chodící a nebo radši nechat nechodící po celou dobu léčby? A na jak dlouho sádru vydíte? Měla bych si pak předepsat od lékáře nějaké rehabilitace?

Předem děkuji za odpověď
Andrea
Andrea  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
mám zlomeninu metatarsi 2.,3. a 4 u pravé nohy - u 2. MTT jde jen o infrakci, u 3. je perif. fragment dislokováon o 3 mm plantárně, u 4. MTT je hlavička naznačeně skloněna plantárně. Zcela diskrétní impakce u 3. a 4. MTT. Zatím mám 10tý den nechodící sádru. MOhla bych mít tak za 14 dní chodící sádru a nebo raději po celou dobu léčby nechat nechodící? Bylo mi řečeno, že sádru budu mít 4 - 5 týdnu od zranění ( 18/09/11 ). Myslíte, že bych si pak měla nechat předepsat nějakou rehabilitaci?

Předem Vám děkuji za odpověď
Andrea
Niki  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před 10 dny jsem si zlomila nártní kůstku u malíčku bez dislokace. Dostala jsem dlahu a berle, bez došlapu. Asi po 4tém dnu s dlahou mi začaly trochu otékat prsty, objevila se modřina přes půl chodidla, noha mi brní jakoby mravenčí a cítím takový tlak do prstů. Občas mi úplně trne malíček. Při kontrole mi doktor řekl, že je to normální a pokud se to nezhorší tak s tim nic nebude dělat. RTG v pořádku. Většinou se mi ten stav trnutí atd. objevuje k večeru a dokud si nejdu lehnout tak ani nepřestane. Je to opravdu nepříjemný pocit, různě tu nohu polohuju ale nepomáhá to, dlahu mám celkem volnou. Chtěla jsem se zeptat jestli je to tedy normální? A za jak dlouho by tyhle stavy mohly přejít, popřípadě jak dlouho trvá odeznění té modřiny? děkuji za odpověď
andreaboz  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,21.1 ledna jsem špatně došlápla a zlomila jsem si V.MTT , RTG kostní struktura nad basi V.MTT přerušena širokou linii lomu. Ani po měsíci léčení není zlepšeno- noha od začátku v ortéze, bez sádry, protože mám i jiné nemoci Astma na kortikoidech, cukrovka
Chtěla bych se zeptat jaká je doba léčení a zda se nedá nějak urychlit léčení nějakými přípravky
děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zlomenina baze V, MTT se hojí dlouhodobě, zejména pokud berete kortikoidy.
V urychlení může napomoci jednak fyzikální léčba - doporučujeme léčbu vysokoenergetickou fokusovanou rázovou vlnou ESWT k urychlení hojení kosti, preparáty vápníku a vitamínu D3 jsou s výhodou. Předepíše lékař.
prim. Moster, Revmacentrum
Nanů  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda může bolest kostrče souviset z bolestí zánártních kůstek. Po porodu mě začala bolet kostrč, při delším sezení na tvrdém mám bolesti, trvá to již půl roku, jsem po rehabilitaci, která nmi nepomohla.Cítím i bolest zánártních kůstek při chůzi.Děkuji Tejralová
martin88  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den, jake jsou priznaky zlomene zanartni kustky? Na fotbale me nakopli na nart a mel jsem pres cely nart modrinu. Tyden leduji a stale me boli cela noha pri chuzi. Zkousel jsem to rozhybat na treninku, ale pri i drobnem kontaknu s micem jsem v nartu citil jako by me pychaly jehlicky. Nepodcenil jsem neco? Dekuji za odpoved
Vincenza  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám zlomeninu zánártní kosti (zavřená) v oblasti V. metatarsu, bez dislokace, pouze lehký otok. Pan doktor (z nem. Krč)mi předepsal každý den Fragmin injekce po dobu 5 týdnů, co budu mít sádru, na kontrolu po týdnu mě poslal do spádové polikliniky v Praze a odkázal, že další recept na injekce dostanu tam. Tam mi ale řekli, že nejsou kompetentní předepisovat tento lék, že musim jít do nemocnice nebo k obvodnímu lékaři. Už mě nebaví "lítat" po doktorech, je to pro mě namáhavé s berlemi, musim skutečně tetno lék užívat po celou dobu? Nestačí preventivně 10 injekcí na začátku? A chtěla bych se zeptat, jestli by mi nepomohl doplněk stravy (vápník, hořčík) při léčení zlomeniny. Děkuji za odpověď.
Míša  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám zlomeninu zánártní kosti,otevřená.na levém nártu avulze kůže asi 4x12cm,proximálně před vnitřním kotnikem avulze asi 8x2cm,otok a hematom nohy,udává parestezie prstu,subtotalni ablace nehte palce.Na spodině rány patrný pahýl terminálního článku.Rtg:dislokované zlomeniny hlaviček II.-V. MTT a distálního článku palce levé nohy.Už marodím dva měsíce,čeká mě plastika nártu a amputace části palce.Chtěla bych vědět jak dlouho budu mit zdrátovanou nohu a celkem jak dlouho bude trvat než se to vše zahojí.Děkuji za odpověd

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí