Zraněné tříslo-teplo nebo chlad?

Zraněné tříslo-teplo nebo chlad?

Jan Skryja  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
jsem po zranění třísla. Už čtvrtý týden léčím převážně klidem
a používám také Fastum gel. Chtěl jsem se zeptat, zda je lepší
tříslo chladit nebo hřát (resp. používat chladivku ne hřejivku)
a zda existuje nějaký vhodný přípravek (mast) na regeneraci
a uzdravení.
Děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zraněné tříslo je častým poraněním sportovců natažením nebo natržením šlachy přitahovačů (adduktorů)stehna. Léčba masmi je neúčinná, nebo´t léčiva v gelovém či masťovém základě nemohou proniknout hluboko ke svalovému úponu. Pokud poranění není aktivně a účinně léčeno přechází do nepříjemné chronické formy.
Nejlépe se nám osvědčila komplexní farmakologická léčba protizánětlivými léky podanými celkově a podpůrná léčba fyzikální - rázovou vlnou ESWT, či lépe hojení urychlit injekcemi krevní plazmy metodou ACP.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MArtin70  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám podobný problém, jenže mě trápí už více než jeden rok, jsem aktivní sportovec, fotbalista, při fyzické zátěži mě bolí tříslo a pichlavá bolest mi zasahuje až do hýždí. Léčil sem to vždycky klidem, přestalo to za nějakou dobu, vždycky sem po 2-3 dnech byl schopný hrát zase zápas, ale po zápase opět začali silné bolesti levého třísla a levé strany hýždí. Trvá to již přes rok, ale až teď sem se rozhodl opravdu se na to zaměřit. Trápí mě to i během normálního dne, když dlouho chodím, cítím malou bolest v dané partii těla a když ráno vstávám, tak opět stejné bolesti. Nechal sem to zajít daleko? rok je dlouhá doba. Jak dlouho by asi trvala léčba a mám možnost se vrátit k fotbalu naplno?

Děkuji K. Stoklasa
Jan Skryja  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
psal jsem již před nějakou dobou, problém jsem však stále nevyřešil, doktoři na RTG nic nenašli, tudíž mi nedoporučili léčbu rázovou vlnou, místo toho jsem podstoupil ultrazvuk, magnety, po drobné pauze obstřik bez efektu a v současné době absolvuji pohybovou rehabilitaci doplněnou laserem, ale blížím se ke konci a necítím vyřešení problému.

Reakce na Jan Skryja

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je to tak, jak jsem uváděl v předchozích příspěvcích. Bez radikálnější léčby bolestivého třísla, nejlépe vysokoenergetickou rázovou vlnou ESWT, dochází k přechodu do chronické formy, což se následně i léčí obtížněji a může končit i operativním zákrokem.
prim. Moster, Revmacentrum
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
návod k řešení bolestivého třísla máte v mém příspěvku z m. 2/2011
prim. Moster, Revmacentrum
Kvítek  |  Basic member  | 
  • 2 odpovědí
Dobrý den rok je opravdu dlouhá doba ale ještě ne zase tak moc skusil bych zajít do nejbižšího rehabilitačního centra a promluvyl si s fizioterapeutwem pro rehabylitování v domácím prostředí přímo pro váš rozsah problému popřípadě se domluvyl na cílenou masáž postiženého mýsta a výsledky se určitě dostavý i když u vás asi později než je běžné pro zanedbání postiženého mýsta přeji vám rychlé uzdravení a bleskurychlý návrat ke sportu Kvítek
100%  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
vypestujsi maryuhanu stahnisi navod jak se steho dela mast a budes zdrav musis si to udelat ale sam v obchode je to ojebaný prozatim pouzivej konskou mast

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí