Cvičení po TEP

Cvičení po TEP

IgorT  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, jsem po operaci kyčle, necementovaná náhrada, rehabilitační sestra hned po operaci požadovala zvedat rovně nataženou operovanou nohu nahoru, s tím že si mohu pomáhat rukou vloženou pod stehno, teď jsem se ale dočetl že tento cvik není vhodný, chci se tedy zeptat jak je to a jestli mám toto dál provádět ??
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
každé pracoviště má své individuální metody při RHB po umělé kloubní náhradě. Za tyto metody má také svou zodpovědnost. My tento cvik po umělé kl. náhradě nedoporučujeme, a to z toho důvodu, aby necementovaná náhrada měla dostatek klidu ke vhojení.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
mezi klasicky doporučované postupy nepatří. Ptejte se operatéra, ten ví, co a jak máte naimplantováno
Tonda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 48let, jsem 6 měsíců po operaci levého kyčelního kloubu. Nemám žádné problémy, 3 měsíce jezdím na rotopedu, nohu posiluji. Zajímalo by mě, jaké sporty a kdy můžu začít dělat? Např. tenis, rekreačně fotbal, nohejbal, volejbal? Jsem bývalý vrcholový sportovec. Děkuji Tonda
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
v současné době se v ČR implantují velice kvalitní endoprotézy. Technika tedy zpravidla nezklame. Ve Vašem věku předpokládám, že máte necementovanou kloubní náhradu. Zde platí - čím je větší zátěž kloubu, tím dříve dojde k uvolnění na hranici entoprotéza / kost. Tedy hrozí uvolnění protézy z kosti. Prostě se protéza větší zátěží z kosti vyviklá. Kost ustoupí tlaku kovu. Navíc stoupá zátěží otěr mezi jamkou a hlavicí umělého kloubu. Je tedy jen na Vás, jak protézu zatížíte co do dlouhodobého výsledku. Ze sportů radím : tenis čtyřhra na antuce či trávě, cyklistika, golf, nordic walking. Jistě nedoporučuji nohejbal, výskoky a dopady při volejbale, zvážit riziko sjezdového lyžování - pády a srážky s jinými lyžaři. Je to tedy nyní jen na Vás.
prim. Moster, Revmacenrum
mamina  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda maminka která má 3 a půl roku po operaci
kyčelního kloubu může cvičit na orbitreku?Předem děkuji za odpověď Radka
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po vhojení umělé kloubní náhrady lze cvičit na orbitreku. Po 3 letech zcela jistě.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Ludmila 26  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 11 odpovědí
Včera jsem spadla z kola,mám keramickou kloubní náhradu.Kloub nebolí,jak se projevuje prasknutí implantátu? Mám jen modřinu na koleni. Děkuji za každou odpověď.L

Reakce na Ludmila 26

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
keramika se může buď roztříštit hned - to by jste poznala - zkratek končetiny, jiné postavení. Může ale vláskovitě prasknout a potíže se projeví až za čas. V každém případě s keramickou protézou mooooooc opatrně ! A při každém podezření, že něco není OK, hned na RTG.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Ludmila 26  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 11 odpovědí
Nakonec jsem přeci jen šla na RTG a mám vše v pořádku.Ale do budoucna budu dávat pozor..

Reakce na Ludmila 26

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
to je velmi rozumné....
Ludmila 26  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 11 odpovědí
berle jsem dostala automaticky v nemocnici,WC nástavec při odchodu z RHB ústavu,sami se mne i ptali,zda chci sedátko do vany.Neplatila jsem vůbec nic.možná záleží na Vaší zdravotní pojiš´tovně.Vězte,že všichni kolem vás,se snaží pro Vás udělat maximum
Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Já jsem dostal "zdarma 3 operace TEP kyčle", z nichž správným řešením terapeuticky vhodným nebyla ani jediná, přitom mě bihužel ještě natrvalo zmrzačili - a tváří se, že je to pravá "based evidence Medicine". Ale diagnoistikovat ani léčit "Nekrózu hlavice femuru" - opravdu neumí a asi ani nechtějí,a to ani když jsem jim tuto správnou svoji diagnózu dal písemně a včas!!!

Teď u soudu ortopedi neumí ani říci slovo, co je k tomu vedlo, když totiž veškeré reálné lékařské důvody dávno jsem se 3 soudními znalci ortopedie předem písemně v žalobě vyvrátil.

Budu nadosmrti už jen zmrzačen a pajdat, chodím 3x týdně ambulantně léčit následky 200x za rok. To abych vůbec ještě chodil, k tomu mě vzrostlo mezitím riziko smrti na následné ortopedické komplikace zatím 4x během několika málo let, jak jsem nechal zaprotokolovat soudně můj výpočet, který rád podstoupím jako vědecké biomedicinské vzorové řešení Ochranné světové pacientské organizaci při WHO i soudem určenému znalci ortopedie ČR.

Troufli si totiž Mistři v Ml. Boleslavi na operaci, kterou podle zákona č 123/2000 Sb. ve třech §§ nedodrželi včetně povinné shody postupu podle návodu výrobce!

U soudu jsem již znalecky prokázal, že takové zřetězení chyb u procesů lege artis by mělo pravděpodobnost legálního vzniku 1 : 5 milionům případů!!! Tedy při ročním množství 12850 primooperací TEP kyčle za rok v ČR, se ještě nikdy nic podobného v ortopedii ČR jako WATERLOO - neodehrálo.

Naopak, když nejsou dodržena ZÁKONNÁ PRAVIDLA PREVENCE RIZIK POŠKOZENÍ PACIENTA, tak pak vznikají zákonitě tragedie - a doufám, že Vás to tedy asi nepotká, nemíním Vás strašit! Věřil bych panu primáři na Vašem místě, zvlášť kdyby mi odpověděl na pár dotazů.

Zaplaceno ale dostali mí škůdci od zdravotní pojišťovny všechno včas do puntíku! Pojišťovna nemocnice Kooperativa ví, že všechno dávno věcně prohrála, ale soud trvá zcela absurdně již 2 roky a bude jistě ještě asi 7 let trvat s odvoláními, je to pro viníky i Kooperativu a vlastně i pro soudní mašinerii - velmi výhodné.

Snad mi rozsudek podstrčí nakonec JUDři s MUDry pod náhrobní kámen v našem rodinném hrobě na Vyšehradě!
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Tento cvik je na operovanou dolní končetinu hned po operaci příliš náročný a nemusel by kyčli udělat dobře - velká páka. Doporučuji postupné ohýbání dolní končetiny sunutím paty po podložce do pocitu napínání- ne přes bolest. Pak až ohnutou dolní končetinu lze zvedat nad podložku.
anonym
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Mohu cvičit program h.e.a.t s TEP kyčelního kloubu-7 let po operaci.
Mám nadváhu 83 kg 168 cm.Cvičení mi zatím nedělá problémy.
Zdenka
Věra  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
budu 3 měsíce po TEP kyčle a pojedu na dovolenou. Od ošetřujícího lékaře mám dovoleno odložit fr.hole. Zajímá mne, zda mohu plavat stylem "prsa", či zda mám dodržovat při plavání nějaký šetřící režim.
Děkuji, Věra
maveba@seznam.cz
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
plavání style prsa lze obecně při plavání doporučit. Kraulové nohy jsou však vhodnější. Spíše bych se obával uklouznutí při vstupu do nebo výstupu z vody, překvapivý náraz vlnou aj. Plavání v bazénu je bezpečnější, pozor ale při vystupování po schůdcích nebo uklouznutí na mokré dlažbě !
prim. Moster, Revmacentrum
Světlana  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

jsem 3 měsíce po operaci TEP kyčle/ úraz/ . Už mám plnou zátěž, ale sama nechodím ještě .V noci mě budí bolest je to obvyklé? Samozřejmě vím, že to je těžká operace ,ale přesto bych to ráda věděla.

Děkuji a přeji hezký den Světlana
beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
mám po operaci -reimplantaci kyčle vlevo,je to již 2operace stejné nohy. Už je to 5mněsícu po operaci,teprva ted mně povolil chuzi bez berlí,ale pouze doma,ven berle,je to přihojeno,cvičit,rotopéd,kolo,uhel 80st.kontrola za 5mněsícu,tak doufám že na konci léta budu opět bez berlí,na mně totiž čeká specialita-schody 3patro,to každodeně aspon3až4 za den,to je rehabka,užásná věc. Chtěl bych,aby každemu kdo musí podstoupit tuto operaci,aby byl aspon tak spokojený jako jsem já.trápí mně i jiné obtíže,ale to patří ke stáří-Pepa
seniorkk
seniorkk  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,jsem 7 měsíců po operaci kyčelního kloubu a mám prosbu,kde bych mohl sehnat seznam povolených a doporučených cviků.
Děkuji Karel
Ywet  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Prosím poradil vám někdo něco?

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí