Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Komplikace po endoprotéze kyčle - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Komplikace po endoprotéze kyčle

Komplikace po endoprotéze kyčle

drak  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Můžete mi prosím nastínit můj neřešitelný problém. Půl roku po operaci nemůžu chodit, pouze s fr. berlemi a bolestmi. Ty jsou i v klidu, na lůžku. Mám prokazatelně vertikálně umístěnou jamku a bolí mě tříslo do kolene a to i v sedu. Zánět nemám, potíže od páteře jsou vyloučeny na mag. rezonanci. V místě operace mi nabízejí opravu jamky, tedy reoperaci a na jiném pracovišti mají pochybnosti, zda by reoperace pomohla. Naznačili, zda není poškozen stehenní nerv. Jaké potíže přináší vertikálně umístěná jamka a poškozený stehenní nerv ?
Děkuji moc za odpověď.
Naďa
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravim, Naďo,
dilema Vašich potíží po umělé kloubní náhradě bych řešil vyšetřením neurologickým vč. průkazu či vyloučením postižením nervu stehenního EMG vyšetřením.
Dle našich zkušeností i vertikálně postavená jamka větších potíží nečiní. V tomto případě spíše hrozí nestabilita systému a větší pozdější opotřebení či dřívější uvolnění jamky.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
drak  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za odpověď.
Zapomněla jsem napsat, že na EMG jsem byla, L3,L4, radikulopatii neprokazuji, mám si prosím zajít za klasickým neurologem ? Toto vyšetření se konalo na nurochirurgii ?
Naďa
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
V každém případě bych doporučil nedělat závěr jen z jednoho vyšetření.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
drak  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za radu, mám jít ještě na scintigrafii, myslím, že jste mi tedy doporučil klasického neurologa, určitě to absolvuji, mám ještě chtít nějaké další vyšetření, jsem laik, jenom bych chtěla chodit.
Naďa
Danuše  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den přeji, chci se zeptat jak se Vám daří nyní, objevila jsem dnes na internetu Váš dotaz a i když je to již rok co jste psala, tak se omlouvám a dovoluji se pozeptat jak jste na tom a co Vás za tu dobu potkalo. Jsem v podobné situaci, operace endoprotézy kyčle proběhla v dubnu a nyní 5. měsíc stále chodím o dvou berlích, nemohu řídit ani auto,mám bolesti ve stehnu a kyčel je velmi slabá. Dle rengenu je vše v pořádku ale ostatní pacienti co byli operovaní stejně už dávno chodí po svých i v autě. Jelikož jsem byla operovaná na kyčel i v dětství přisuzují to svalové slabosti ale ty bolesti ve stehně nejsou příjemné a bojím se ať se dřík ve stehenní kosti nevysune?
Snad mi podáte dobré zprávy. Děkuji.
drak  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Prošla jsem velice trnitou cestou. Hledala jsem odborníka, který by zjistil příčinu krutých bolestí. Našla jsem, při implantaci se dopustil operatér 3 chyb, doporučena reoperace. Více ne mailu adafis@seznam.cz
Zdravím.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
vertikální jamka sama o sobě potížee nedělává.V určitých případech může být příčinou snížení délky celkové životnosti protezy.
Zjistit pravou příčinu Vašich potíží může být poměrně složité, pokud nebude dokonale zjišttěna příčina Vašich potíží může další lékařský zákrok ještě tuto situaci horšit. Rozhodně to nevyřešíte po internetu, rozhodně to nemá nejspíš podstatné společné znaky s náhodným jiným pacientem. Najděte si ortopeda, kterému věříte a který má zázemí k Vašemu vyšetření a léčení a pak se mu svěřte s Vašimi úpotížemi. Jiná cesta není.
J.Selucký
paristexas  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Jsem po operaci kyčle tři měsíce a stále mám bolesti.Mám místo operace ztuhlé a zatvrdlé.Dodržuji pokyny lékaře,cvičím,ale vůbec se to nezlepšuje.Můj ortoped,který mě operoval tvrdí,že je vše v pořádku,že se to zlepší,ale myslím,že to mám horší než po rehabilitaci.Bolesti mám pouze při chůzi,když ležím nebo sedím ne.Chtěla bych proto požádat o radu jak mám dále postupovat.Je mi 70 let a myslím,že na to,abych chodila o dvou berlích je ještě brzy.Nikdo z mých spolupacientů takové problémy nemá.
Děkuji za odpoved.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, bez osobního prohlédnutí a objektivního vyšetření se lze k Vámi popsaným obtížím jen velmi těžko vyjádřit. Poté, co se (předpokládám) vyloučily infekční komplikace v oblasti operačního přístupu, je potřeba se jistě intenzivně věnovat další rehabilitaci. Vhodný by byl i lázeňský pobyt. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP CENTRUM, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX nebo773677 687, XXXXXXXXXX

Reakce na ORP Centrum

Zuzka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Jsem po operaci-TEP kyčle 6 měsíců. Mám stále bolesti. Sedimentace byla dnes 9- po dobrání antibiotik kvůli nachlazení. Chtěla jsem se zeptat, jestli se musí při každém nachlazení i bez horeček, kvůli kyčli, brát atb. Beru je již velmi často a bojím se, že už ani nemůžou zabírat a mám ještě autoimunitní hepatitidu,tak se bojím o játra. Brala jsem je i kvůli otevřenému zubu, ale nastydlá jsem často (bez horeček)- je nutné brát VŽDY antibiotika?
Děkuji Vám předem za radu.
vapr  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den
Jsem 3 měsíce po operari kyčle a mám přesně stejné obtíže, které popisujete viz : (Jsem po operaci kyčle tři měsíce a stále mám bolesti.Mám místo operace ztuhlé a zatvrdlé.Dodržuji pokyny lékaře,cvičím,ale vůbec se to nezlepšuje.Můj ortoped,který mě operoval tvrdí,že je vše v pořádku,že se to zlepší,ale myslím,že to mám horší než po rehabilitaci.Bolesti mám pouze při chůzi,když ležím nebo sedím ne.Chtěla bych proto požádat o radu jak mám dále postupovat.) Je mi 63 let a do operace jsem byl velmi pohybově aktivní a jezdil na kole. To že bych se měl už jen v budoucnu pohybovat za pomocí berlí je pro mě nepředstavitaelné. Jsem si vědom, že Vaše komunikace proběhla již před 9-ti lety a tak se pokouším zjistit jak jste tehdy dopadla a doufám, že se snad něco dozvím. Předem děkuji

Reakce na vapr

Pavel  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.
Moje obtíže, které popisujete, mám doposud. Byl jsem velmi aktivní sportovec. Hrál jsem 35 let hokej. První operaci jsem prodělal ve 49 letech, druhou o 11 měsíců později. Po každé operaci mi vyrostly v operační ránš okolo protézy výrůstky, které mi působily bolest při jakémkoliv pohybu, takže po každé operaci jsem se učil dvakrát chodit. Pomáhají mi cviky na nohy ve vodě - jakékoliv a jízda na rotopedu, pouze do bolesti. Asi nejsem typický případ, protože mám práh bolesti posazen poměrně vysoko již z mé sportovní kariéry, ale psychoterapií jsem si ho nechal posadit ještě výše. Používám mazání z čistého alkoholu, marihuany a aloe vera. Klasická rehabilitace mi ublížila a proto mám svůj vlastní program, který jsem popsal. V principu to znamená, že se snažím provádět zátěž pokud možno v odlehčeném stavu - ve vodě a na rotopedu, abych vydržel pracovní zátěž. Pracuji jako technik na stavbách a pohybu mám až přespříliš. Vím, že to kloubúm neprospívá, ale do důchodu mám ještě 8 let a potřebuji udržet svalový korzet kolem kloubů v dobré kondici. Z léků používám pouze Condrosulf a minimálně léky na bolest. Víc sám pro sebe nemohu dělat. Držím palce a ať máte co nejmenší potíže.

Reakce na Pavel

vapr  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
vapr - reakce na Pavel
Dobrý den Také jsem byl aktivní sportovec. Shodou okolností jsem hrál hokej v Plzni. Zeptám se, jakým způsobem se u Vás zjistili výrůstky okolo protézy bylo to RTG? Musí to být asi velice nepříjemné. A to se s tím již nedá nic dělat ? Já ještě upřesním své pocity. Levou nohu, která byla operována mi byla vlivem operace prodloužena o 2 cm. Samozřejmě, že cvičím, posiluji a v současné době jsem nastoupil na druhou rehabilitaci. Rovnež jsem byl na vyšetření u neurologa, který mi předběžně sdělil, že je možné, že došlo k porušení stehenního svalového nervu při operaci, ale že zatím nechce nic předjímat a poslal mi na CT operovaného kyčelního kloubu a páteře. A dále na EMG, kde by se mělo potvrdit nebo vyvtrátit poškození nervu. Zatím nemám výsledky. Přes to všechno mám velmi nepříjemné pocity a po té i bolesti. V sedě a v leže nemám žádné problémy ani když v sedě i v leže cvičím. Ale v momentě, když se postavím, tak v operované končtině cítím stuhlost a napětí, jak v okolí jizvy, tak v celém stehně od úponů v třísle až po úpony u kolena. I když během dne cvičím a chodím na procházky a když si odpoledne nebo večer sednu, byť na 15 minut a poté se chci rozejít - nemohu přijde taková bolest, že se na operovou končetinu nemohu postavit - musím ji postupně rozhýbat - mám pocit velké stuhlosti a napětí svalů a šlach. Toto se opakuje, kdykoliv, když si na delší dobu sednu, ale v sedě ty problémy nemám, až když se znovu postavím. Myslím, že na toto má asi i kromě jiného vliv prodloužená (o 2 cm) operovaná končetina. Ve stehně této končetiny cítím velkou stuhlost a napětí. A když už jste mluvil o důchodu, měl jsem krásný sen, že letos v červnu odejdu do důchodu a budu se věnovat jen tomu co mě baví, zejména jízdě na kole. Místo toho mě jěště čeká operace druhého kyč. kloubu. Závěrem přeji, aby se Vám dařilo a neměl jste žádné obtíže.

Reakce na Pavel

vapr  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
reakce na Pavel
vapr
Dobrý den
Také jsem byl aktivní sportovec a shodou okolností jsem také hrál hokej. Dokáži si představit jak nepříjemné jsou Vaše obtíže. S těmi výrůstky se již nedá nic dělat? Rovněž mám velice nepříjemné obtíže jak jsem popisoval v 1. příspěvku, kdy mi byl operován levý kyčel. Samozřejmě, že cvičím posiluji a chodím na procházky a v současné době jsem nastoupil na druhou rehabilitaci. Ale zatím nic nepomáhá. Když sedím nebo ležím nemám žádné problémy. Rovněž nemám problémy, když v sedě nebo v leže cvičím ani nemám problémy když jedu na rotopedu. Ale v momentě, když se postavím na nohy zatížím je vlastní vahou a začnu se pohybovat, mám pocit ztuhlosti zatvrdlosti a současně i napětí v okolí operovaného kyčle a ve stehně od úponů v třísle až k úponům u kolene. Vůbec nejnepříjemější situce nastává, když si sednu třeba na 15 minut a pak se chci postavit. V tuto chvíli nastane (myslím) vlivem ztuhlosti a zatvrdlosti bolest, že se na nohu nemohu postavit. Musím ji postupně rozhýbat a pak se mohu rozejít. Před 5 dny jsem byl na vyšetření na neurologii z důvodu, že by mohl být porušen stehenní svalový nerv. Zde jsem absolvoval CT vyšetření operovaného kyčelního kloubu a páteře - zatím nemám ještě výsledky a rovněž mě ještě čeká vyšetření metodou EMG, to by mělo potvrdit nebo vyloučit porušení steheního nervu. Při operaci došlo k prodloužení operované končetiny o 2 cm. Myslím , že i toto by mohlo mít částečně vliv. Ještě se zeptám, ty výrůstky vznikly z měkké tkáně? a jak je objevili, na RTG nebo se po nich muselo pátrat (tak, že se zjišťovala příčina bolestí)? Závěrem Vám přeji aby se Váš zdrav. stav zlepšil.

Reakce na vapr

jajasv  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 5 odpovědí
Já měla štěstí, dodržovala jsem pokyny svého operatéra, brzy se mi vše zahojilo a i pohyblivost jsem měla (a mám) dobrou. Možná to je i tím , že jsem po operaci byla v rehabilitačním ústavu, pak do 3 měsíců v lázních a potom denně ráno cvičím cviky, které jsem se naučila v těchto zařízeních.Víc vám k problematice nemohu říci, každé tělo je jiné. Přeji Vám aby se Váš stav zlepšil.

S.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Zjistit, zda je poškozený stehenní nerv nebo vyloučit jeho poškození, lze pouze neurologickým vyšetřením, popř. EMG. Doporučoval bych vyhledat neurologa.
Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, narazila jsem při brouzdání internetem na tento článek:




Další skandál s implantáty. Kloub působí otravu srdce
Tereza Nosálková
17:07 | 29.1.2012
ten



Praha - Nejen kosmetické prsní implantáty mohou ohrožovat zdraví svých nositelů.

V Británii se staronovým zdravotnickým strašákem stal celokovový umělý kloub, který má v těle až třicet tisíc pacientů.

Už nyní se jeho nositelé podrobují testům, které mají ukázat, zda do těla neuniká kov z těchto implantátů. Jejich nepatrné úlomky mohou totiž způsobit otravu nervového systému, srdce a plic.

Zároveň se ukazuje, že tento druh implantátů, který byl zaveden v průběhu 90. let, vykazuje až padesátiprocentní selhání.

"Devět právních kanceláří připravuje žaloby pro více než jedenáct set lidí, kteří utrpěli újmu v důsledku implantace dvou nevyhovujících implantátů," stojí ve zprávě britského Regulačního úřadu pro lékařské a zdravotnické výrobky, kterou cituje britský nedělník Sunday Telegraph.

Stejně jako problémy s prsními implantáty se zdravotní rizika spojená s umělými klouby mohou týkat i českých pacientů. Přesná data ale zatím nejsou známá.
Za lepší pohyblivost

Kovové kloubní implantáty měly oproti náhradám, jejichž hlavice jsou z plastu, pacientům nabídnout lepší mobilitu.

Byly doporučovány mladším pacientům, u nichž se předpokládal aktivní život. Už v roce 2010 se však objevily vážné pochybnosti o jejich účinnosti.
Z trhu byly tehdy staženy náhrady firmy DePuy, dceřinné společnosti zdravotnického gigantu Johnson & Johnson, protože vykazovaly neúčinnost až 13 procent. Teď se ukazuje, že selhávaly v mnohem vyšším podílu implantací.
"Nové informace plynoucí z výzkumu ukazují, že některé umělé kyčelní klouby, které byly v roce 2010 staženy z britského trhu, vykazují mnohem častější selhávání, než se tušilo - až 50 procent během šesti let," cituj dále zprávu Sunday Telegraph.
Nedostatečné testy

Pacienti, kteří trpěli abnormálními bolestmi nebo zhoršenou funkčností kloubu, měli v Británii podstoupit test na hladinu kobaltu a chromu v krvi nebo vyšetření ultrazvukem na reakce měkkých tkání. Záznamy společnosti DePuy ukazují, že pouze třetina těchto pacientů byla vyšetřena.
"Obavu mám především o pacienty, jejichž lékaři odešli do důchodu a nikdo už dál nesleduje vývoj u těchto lidí," řekl britskému nedělníku profesor Joe Dias z Britské ortopedické společnosti.

Peter Walsh z neziskové organizace Akce proti lékařským omylům požaduje v Británii zásadní změnu v regulaci lékařských produktů.

"Je skandální, že se vůbec mohlo dojít k tomu, že pacienti, kteří mohli být umělým kloubům v ohrožení, nebyli varováni," uvedl.


Pokud máme TEP od jiného výrobce, nehrozí nám, mimo známého otěru, nic?

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, narazila jsem při brouzdání internetem na tento článek:




V Británii se staronovým zdravotnickým strašákem stal celokovový umělý kloub, který má v těle až třicet tisíc pacientů.

Už nyní se jeho nositelé podrobují testům, které mají ukázat, zda do těla neuniká kov z těchto implantátů. Jejich nepatrné úlomky mohou totiž způsobit otravu nervového systému, srdce a plic.

Zároveň se ukazuje, že tento druh implantátů, který byl zaveden v průběhu 90. let, vykazuje až padesátiprocentní selhání.

"Devět právních kanceláří připravuje žaloby pro více než jedenáct set lidí, kteří utrpěli újmu v důsledku implantace dvou nevyhovujících implantátů," stojí ve zprávě britského Regulačního úřadu pro lékařské a zdravotnické výrobky, kterou cituje britský nedělník Sunday Telegraph.

Stejně jako problémy s prsními implantáty se zdravotní rizika spojená s umělými klouby mohou týkat i českých pacientů. Přesná data ale zatím nejsou známá.
Za lepší pohyblivost

Kovové kloubní implantáty měly oproti náhradám, jejichž hlavice jsou z plastu, pacientům nabídnout lepší mobilitu.

Byly doporučovány mladším pacientům, u nichž se předpokládal aktivní život. Už v roce 2010 se však objevily vážné pochybnosti o jejich účinnosti.
Z trhu byly tehdy staženy náhrady firmy DePuy, dceřinné společnosti zdravotnického gigantu Johnson & Johnson, protože vykazovaly neúčinnost až 13 procent. Teď se ukazuje, že selhávaly v mnohem vyšším podílu implantací.
"Nové informace plynoucí z výzkumu ukazují, že některé umělé kyčelní klouby, které byly v roce 2010 staženy z britského trhu, vykazují mnohem častější selhávání, než se tušilo - až 50 procent během šesti let," cituj dále zprávu Sunday Telegraph.
Nedostatečné testy

Pacienti, kteří trpěli abnormálními bolestmi nebo zhoršenou funkčností kloubu, měli v Británii podstoupit test na hladinu kobaltu a chromu v krvi nebo vyšetření ultrazvukem na reakce měkkých tkání. Záznamy společnosti DePuy ukazují, že pouze třetina těchto pacientů byla vyšetřena.
"Obavu mám především o pacienty, jejichž lékaři odešli do důchodu a nikdo už dál nesleduje vývoj u těchto lidí," řekl britskému nedělníku profesor Joe Dias z Britské ortopedické společnosti.

Peter Walsh z neziskové organizace Akce proti lékařským omylům požaduje v Británii zásadní změnu v regulaci lékařských produktů.

"Je skandální, že se vůbec mohlo dojít k tomu, že pacienti, kteří mohli být umělým kloubům v ohrožení, nebyli varováni," uvedl.


Pokud máme TEP od jiného výrobce, nehrozí nám, mimo známého otěru, nic?

albia  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Hezký den, :-)jsem po operaci TEP kyčle 2 měsíce. Včera jsem slyšela v TV o závadných kloubních náhradách DePuy. V CŘ je prý 20 nemocnic, které tyto náhrady používá. Poraďte, jak postupovat, kyby se mi dostalo té cti :-( a tuto náhradu jsem měla. Děkuji Martina.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
produkty firmy DePuy jsou různého druhu a typů a jistě nejsou zdravotně závadné s možností poškození zdraví, jak globálně uvádí média. U stažených implantátů se jedná jen o speciální typ ASR (resurfacing), kde křivka uvolnění implantátu (řádově roky) se jeví jako častější než u jiných typů implantátů. Nedejte se především negativně ovlivnit všeobecnými zprávami z médií a s důvěrou se obraťte v této věci vždy na pracoviště, kde jste byla operována. Pro neklidné společnost DePuy také založila internetové stránky s informacemi o stažení ASR implantátů a zřídila bezplatnou telefonní help linku. Pomoc a odpovědi na své dotazy získají ASR pacienti rovněž na čísle XXXXXXXXXXX.
prim. Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
už se nějakou dobu neoperuje, takže ho nejspíš nemáte, ptejte se u svého lékaře. Otěr Cobalt chrom se děje cca dvacet let, u různých protez různých firem, nikdy se nic neprokázalo....
S implantáty je to celé složitější.
Prsní implantáty byla trochu jiná válka, od PIP byly neobyčejně levné.Taky šlo o úmyslné užití necertifikovaného materiálu. Pro náhrady placené pojišťovnou snad jediné plně hrazené, ale to nevím jistě. Taky by bylo zajímavé vědět, zda běžná cena v kosmetické chirurgii 35 tis implantát a podobné peníze za operaci a věci s tím spojené byla plastickým klientkám o těch téměř 30 tis (při použití PIP)snížena úsporou na implantátu.... http://selucky.blog.idnes.cz/c/238564/Nechci-slevu-zadarmo-aneb-setreni-nejen-ve-zdravotnictvi.html
V Ortopedii je to velmi jiná záležitost. Tento systém- tedy resurfacing- tedy náhrada pouze chrupavky kloubu kyčelního se zachováním kostí- byl velmi nadějný pro šetrnost operace. Podobný pokus se udál v ortopedii v 50 letech, velmi neúspěšný (S-P čepičky). Tento system v současnosti uvedlo na trh několik firem, na basi nových materiálů a poznatků, hojně se operoval v Anglii s časně dobrými výsledky, taky měl "normální" cenu.
Protéza pravděpodobně selhává převážně z biologických důvodů, kost pod ní dosti často nevydrží, (selhává kost ,ne implantát) dá se ale vyměnit za normální kyčelní náhradu standardní operací. Jenom jedna firma se k problému postavila čelem, střednědobé selhávání z Anglie veřejně oznámila ( pro opoždění s nástupem této technologie v ČR naštěstí nebylo naimplantováno těchto implantátů spousty) spolu s tím, že hradí veškeré reparace a reoperace. teď ji medializují....
Ne všechny medicínské firmy se tak chovají, např.PIP nedá nikomu nic, stejně tak jsou případy i v jiných oborech...... Tento případ je potřeba brát jako daň pokroku s dobrými úmysly (na rozdíl od prsních implantátů PIP) s následky pro pacienty, kterých je každému líto, ale v laboratoři se prostě nedá odzkoušet všechno. Bohužel.
Tyto případy by se měly brát jako memento v medicíně,obecně taky memento snahy řídit medicínu ekonomy bez elementární svobody lékaře na volbu materiálu a prostředků a postupů a bez informovanosti pacientů o všech aspektech léčby.

Jana  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
jsem 10den po TEP, ještě v nemocnici a mám ten problém,že operovanou nohu dosud nepokrčím (pouze ji v leže ohnu tak 30 st. a při sedu z postele ji nepokrčím tak,aby mi z postele "vysela" pokrčená zároveň jak ta zdravá). CHODÍM JIŽ O BERLICH,ALE OPER.NOHU NEPOKRČÍM ANI PŘI CHUZI.Mám ji stále oteklou.Při pokusu o větší ohyb nohy ať již na posteli,nebo při chůzi mám velké bolesti a to takové,že mi to šíleně pne po celé délce stehna tak,jako bych méla zkrácené svaly nebo šlachy nebo tak podobně.Jsem samostatná a snažím se cvičit během dne co nám ukázala rhb sestra,ale žádné zlepšení zatim není. Lékaři když jim to říkám se k tomu staví laxně a že prý to časem povolí a noha bude pohyblibvá. Jáký vy na to prosím máte názor z zkušenosti?Nechci se nechat odbýt a nevím co mám dělat!Osobně se mi to zdá už ta bolest a nepohyblivost 10den od operace dost dlouho.Ještě uvádím,že mám necement.náhradu,je mi 53 let a v úterý jedu na doléčení do rhb. zařízení.Poradíte mi prosím!? dékuji Jana
vybihal josef  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Nezoufejte Jano,mě nemohli dostat z postele skoro tři dny,ale pak se to "zlomilo" a začal jsem pomalu rehabilitovat.Začátky jsou těžké a pak ta radost,když uděláte pohyb,v jaký jste už nedoufali.
Byl jsem na operaci pravého kloubu také v 53 letech.Dnes je to už tři roky za mnou a dá se říct,spokojenost.
Jakou radu poskytnout,cvičit,cvičit ,ale nepřepínat se.
zdraví Pepa
jajasv  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 5 odpovědí
Nezoufejte. Na RHB fyzioterapeut promasíruje sval, pomůže a doporučí pohyby, cviky ve vodě posílí svalstvo., hodně pomáhalo ledování. Půjde to možná pomalu, ale dodružujte doporučené a nechtějte vše uspíšit. Přeji hodně trpělivosti. jajavs
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, narazila jsem na Váš dotaz, doufám že i vám bude den co den dařit o neco lépe. Jsem teprve 2 měsíce po TEP a měla jsem podobný průběh jako Vy. Jsem o deset let starši,nikdy jsem nebyla sportovkyní, každý organizmus reaguje individuelně a samozrejme chce to trpelivost. Už 3 dni spím i na pravém boku t.j. na operované straně. Snažím se o zlepšení pohybu, cvičím na rotopedu a podle pokynu jak již v rehabilitačném centru RHB sestra mne naučila ( pravda občas vynechám..) z denního pohybu byvám hodně unavená ale je to pravdepodobně normální. Také jsem měla obrovský strach z operace a z celého rehabilitacního procesu, chodím a masáže, na rehabilitační cvicení a také hledám informace ohledně zlepšení fyzické kondice. Pravdepodobně ze špatné držení těla při chůze s berlemi následně francouzskými berlemi a snahou přenášet tělesnou váhu na operovaný pravý kyčel mi začalo cca. 5 dní bolet v zádech doufám že se to zlepší. Operační ránu intenzívně masírujte s čistou vazelínou hodně to pomáha, operační rána bude vlačná a zůstane vám pěkná jízva plus vazelína pomáhá pokožce zmizí svedění, pnutí a pod..RHB fyzioterapeut také promasíruje sval.
Přejí Vám trpelivost a víru... Nezoufejte Jano,mě také nemohli dostat z postele skoro tři dny, bylo namáhavé dostat se z postele dolu ovšem neskutečně obtížné bylo dostat se na postel zpět,chůze s vysokými berlemi, ale pak se to "zlměnilo" a začala jsem pomalu rehabilitovat.Začátky jsou těžké ale pak ta radost že si sama dokážete na sebe dostat prádílko ( velice banální ale důležitá akce oblíkaní...)a když uděláte pohyb,v jaký jste už nedoufali. Oblíkání ponožek a podkolenek je stále obtížné přezto že občas zapomenu dodržet tech 9O stupnu předklonu. Velmi dobré známí naší rodiny hovoří o operaci TEP,které rovnéž prodělali pooperační rekonvalenční průběh říkají o celkové regenaraci a fyzičké kondici v časové rozmezí 6 až 12 měsíců. S pozdravem Marika
Věra  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, předem bych chtěla podotknout, že nejsem specialista a mé formulace jsou ryze laické. Moje maminka(63)byla cca před 7 lety na TEP kyčle. Přibližně 5 let bez jakýchkoli potíží, naprosto spokojená a bez bolestí. Před zhruba rokem, po zvednutí těžčího břemene, jí v kyčli trochu louplo a nemohla se otočit a začala jí bolet kyčel a třísla, okamžitě šla ke svému ortopedovi, který jí uděla RTG, na kterém neshledal žádný problém, že snad tam má nějak posunuté to lůžko, ale že by to neměl být problém. Zhruba půl roku chodila na kontroly s velkými bolestmi, kdy jí doktor dával prášky na bolesti, ale nic neřešil. Maminka po půl roce téměř přestala chodit a měla neustálé bolesti. Navšítvily jsme jiného ortopeda, ten si vyžádal půl roku starý RTG a potvrdil slova předchozího lékaře, ale poslal ji ma vyšetření kontrastní látkou. Tato ukázala, na něco špatného v pánvi. Doktor nám sdělil, že se jedná nejspíše o zátěžovou zlomeninu nějaké pánevní kůstky a že to musí srůst samo a musíme jen čekat. Jelikož se mamčin stav horšil, nechaly jsme si udělat nový RTG, který odhalil, že na TEP je něco špatně. Tato situace se stala v září, na re-operaci byla maminka objednána až v lednu (prý z důvodu, že pojišťovna už tenhle rok nemá finance na reimplantaci!!!). Operace byla komplikovaná, prý se mamce objevila reakce na materiál implantátu v podobě chronických zánětů, díky kterým jí odumřela stehenní kost a podstatný kus pánevní kosti, takže jí musela být vyjmuta původní náhrada, odejmuty mrtvé kostní tkáně a přidělány kostní štěpy na stehenní kost a pánev (tento štěp se prý dával na tkáň částečně postiženou zánětem) a nový kloub již nebyl vložen. Díky komplikacím při operaci, byl stav maminky velmi vážný. Nyní je více než 2 měsíce po operaci a "kloudné" informace o jejím stavu nám není nikdo schopný dát. Jeden lékař nám řekl, že vylučuje budoucí vložení kloubu, další, že počítají s tím, že to v budoucnu v plánu mají. Nyní je už 3 týdny v nemocnici s rehabilitační péčí, čeká stejně dlouhou dobu na ortopedickou botu (s podrážkou 15 cm), i přes fyzické změny (naklání se na tu stranu nemocné kyčle, jí neudělali žádný RTG, RHB sestra s ní týden cvičila cviky a pak zjistila, že se jí díky nim ta noha vychyluje do strany, tak jí je zakázala cvičit (RHB metodou pokus omyl), lékařská dokumentace z nemocnice, kde operaci podstupovala, nynější lékařka nevěděla, jak komplikace se vyskytly při operaci. Mamka se nyní učí chodit o berlích, ale bez kloubu je to velmi probelamtické a prakticky už nemůže zůstat sama, protože kdyby např. upadla na zem, sama se nezvede. Vše, co se okolo její reimplantace dělo mi přijde trochu zvláštní a nejsem si jistá, jestli byl postup standardní, a proto bych chtěla najít někoho s podobnou zkušeností, jako pacient, zajímalo by mě, jestli se s tímto postižením dá žít relativně plnohodnotný život a člověk si na to zvykne, i jako lékař, kde mě zajímá, jestli je tento případ opravdu takovou raritou a jestli se z výše popsaného dá soudit, jestli někde neselhal lidský faktor a jestli je ještě nějaká možnost vložení dalšího kloubu? Budu ráda za jakékoli komentáře a omlouvám se za dlouhý a neodborný text! Předem děkuji všem a přeji hodně zdraví! Věra Míčová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
víte, případ Vaší paní maminky je složitý, obecně lze s k tomu těžko vyjádřit. Pokud nejste spokojena s vysvětlením ošetřujícího lékaře, vyhledejte přednostu pracoviště, kde operace byly dělány, který Vám jistě a rád dopodrobna vysvětlí příčinu současného stavu.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Věra  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověď, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nemáte zkušenost s podobně postiženým pacientem. Například, jak by měla co nejlépe probíhat rehabilitace atd.
Předem díky, zdravím Věra Míčová

Reakce na Věra

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
každé pracoviště, které operuje umělé klouby má s pacienty po odstranění kloubní náhrady zkušenosti. Tedy i já vím poměrně přesně o co jde. Nutno pacientovi vysvětlit příčinu, doporučit následnou rehabilitační péči, vybavit protetickými pomůckami. Kyčel se zhojí, zajizví, stane se časem dobře nosná. Zhusta pacienti již žádnou operace ani nevyžadují, potíže mají minimální. Takže žádná katastrofa, hlavu vzhůru, jde se dál.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Věra  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
díky, ještě se Vás zeptám jaké protetické pomůcky máte na mysli, kromě francouzských holí a bot s podrážkou? pak mám ještě jednu zásadní otázku, Vy máte zkušenost s tím, že pacienti bez kyčle chodí zcela normálně, bez pomoci francouzských holí? Díky za odpověď.
VM

Reakce na Věra

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zpočátku, než dojde k zajizvení kyčle se může aplikovat ortéza kyčle ke stabilizaci. Po zajizvení je jistě vhodná chůze s oporou.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Věra

Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Paní Věro, podstatné je, aby spousta znalostí a zkušeností z rehabilitace byla přiměřeně aplikována na Váš konkrétní případ, tedy na jedné straně byste si měla z rozumných pramenů novější literatury přečíst rámcově, jaké jsou zásady a jak se pak aplikují pro konkrétního pacienta - například z učebnic pro státní zkoušky fyziatrů, z encyklopedické literatury k ortopedii kyčle, obecné zásady rehabilitace svalů a nervů, léčitelských praktik uznaných v lékařství, atp. Pak by se Vám měl věnovat pečlivě rhb lékař a fyziatr osobně, který by Vás měl nacvičit správně a přesně provádět autorehabilitační cvičení - záleží totiž na přesné poloze končetin, jejich přiměřený ohyb, kontrolní úhly, napětí svalů, přiměřené síle odporu končetiny při stisku o podložku (například jen 40% disponibilní síly, tahem asi 20 kp, atp.),pak máte mít domácí úkoly - tj. individualizovaný výběr cviků na CD a popis rozdílů provedení pro různé časové odstupy od operace a zvládnutí předchozích cviků, pak máte mít pravidelnou kontrolu zlepšování stavu - zda dodržujete správné držení páteře při chůzi, zda děláte rovnoměrné kroky, rovnoměrná zátěž obou končetin, zd nevytáčíte končetinu, zda rehabilitujete skoliózu páteře...Pochopitelně pokroky jsou u různých pacientů různě úspěšné, měřitelné ale postupujete i s jasným sebereflexním zlepšením a systematicky. Většina nedostatků rhb spočívá v zeslábnutí některých svalových skupin, ve vadném modelu chůze, v poškozeném nosném aparátu skeletu, v dlouhodobých zánětech některých svalů, rizika přetížení svalů atp.
Smůla je, že takto podrobně a opakovaně se obvykle nikdo z rhb lékařů nebo fyziatrů nevěnuje, musíte též nejspíše něco nastudovat sama a též rodina Vám může pomoci s automasáží, kontrolou návodů při Vašem cvičení, atp. Chce to občas upravit tělesnou hmotnost, pohybový denní režim, nenosit v rukou těžké tašky, dokoupit domů gymbal na cvičení zad a břicha, gumové ježky na chodidla a dlaně, trekové hole, atd., včetně masážních emulsí, pantenolových mastí na pooperační jizvy, chodit do bazénu cvičit, jezdit na rotopedu ve správném posedu, atd., atp. Viz lit. k rehabilitaci, např. Dungl, P: Ortopedie, Grada, 2005, Praha
anonym  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den mám skoro rok po operaci kyčle a stále chodím o 2 berlích začala jsem na jedné ale navodila jsem si bolesti tak zase na dvoch chodím byla jsem na rengene ,kde mi bylo zdeleno že se mi klob v drieku uvolnil.za mesíc jdu na konzultaci a asi bude reoperace kloubu.... má stím nekdo skusenost dekuji lekari
jarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, potřebovala bych se poradit. Je mi 55 let a před měsícem jsem byla na operaci TEP kyčelního kloubu. Operace dopadla dobře, kloub je dobře usazený, a podle rtg je všechno v pořádku. Problém je v tom, že mi jde pouze minimálně ohnout koleno. Měřila jsem si ohnutí a jsem na 25 cm. Mám uprostřed stehna jako kdyby "desku" a dál mě to nepustí. Problém je v tom, že tato noho byla už po zákrocích - měla jsem extenzi, před 28 lety jsem měla šrouby, které mi byly vytaženy. Celá noha byla vybočená a kratší. Nyní mi při operaci nohu narovnali i délky se srovnaly, ale zase mi nejde pořádně ohýbat při zvedání kolena. Byla jsem znovu na rtg celé nohy a pan doktor mi řekl. že je to v pořádku, že to jsou zkrácené svaly, které se časem prodlouží, ale že to bude trvat déle. Mám strach, že mi to už tak zůstane. Vím, že to není ještě zahojené a čekám nyní na rehabilitaci v lázních, spoléhám, na to, že mi tam aspoň trochu pomohou tím bazénem, individ. cvičením apod. Dostala jsem i léky na uvolnění svalů, už jsem je dobrala. Vloni jsem byla na operaci TEP a ta proběhla bez problémů a také se mi dobře chodilo. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, jestli je možné takto zkrácené časem svaly uvolnit. Děkuji Vám za Váš názor . Jarka
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
při prodloužení zkrácení končetiny, zejm. po předchozím postižení, jak uvádíte, je zvýšené napnutí jak svalů, tak i cév a nervů. Klouby operované končetiny jsou po TP jinak zatěžovány. Vše poněkud déle trvá, než se stav srovná. Rehabilitace potrvá jistě déle než u prosté TEP. Trpělivost je zcela na místě.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Jana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
dobrý den, jsem právě rok po Tep kyčle. Bez francouzské hole nemohu chodit ani doma. Mám bolesti i při sezení. Pokud delší dobu sedím, nemohu se rozejít, jako by se kyčelní kloub "zasekl". Spím stále na neoperované straně a při uléhání na neoperovaný bok mám velké bolesti v operované kyčli. Při pobytu v lázních mi bylo řečeno, že kloub mám pěkně rozcvičený, mám však nález na kolenních kloubech . Rovněž mi prý tyto potíže může dělat změna na pateři v oblasti skloubení křížové kosti a pánve. Při kontrolách je vždy konstatováno, že na rtg je postavení endoprotézy správné. Jsem už z toho nešťastná, obzvláště když vydím ostatní kolem sebe, jak pěkně chodí a můj nstav se stále zhoršuje. Prosím o radu, co mohu více udělat. Předem děkuji. Jana

Reakce na Jana

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
rok poopr bývá situace s tep stabilizována. Pokud není partoloigie ortopedická, nebo traumatologická, což by nejspíš ortoped rozeznal, jde o problém dosti pravděpodobně neurologicko- rehabilitační- takže neurolog, emg, fysioterapeut a trpělivost

Reakce na Jana

Madla  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dle vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit,že vše chce čas trpělivost a pilně cvičit.Jsem 1,5 roku po TEP a stále chodím o 2FH.Veškeré rozcvičování mi jde velmi pomalu a stále se lepším.Dle rtg., ortopedů i fytioterapeutů je vše OK a chce to čas. Zdraví Madla
beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, mám 5 mněsícu po reimplantaci kyčelního kloubu. Chodím doma už bez berlí, ale venku musím s berlama ještě 5 měsícu, celkem to jde, schody do třetího patra už bez berlí, ale co mě trápí, nikdo neví. Ze zadu od sedacího svalu mě něco stále tlačí při sezení a při napnutí mně to jde až pod koleno. Doktorka mně tam dala injekci, je to stále stejné, tak nevím, v nemocnici mně řekli že je to od zad, tak si vyber paciente sám.
Leh.  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli je možné,že třetí den po výměně kyčelního kloubu je možné,že se při chůzi zdá být operovaná noha delší?Děkuji moc za odpověď a hezký den,L.
Lenka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Ano, je to možné. Taky se mi to stalo...bylo mi řečeno, že to ještě tzv.sedne. Nácvik chůze s fr.holemi v nemocnici jsem nacvičovala bez jedné boty. Postupem času se to srovnalo a ted běhám jako srna.

Reakce na Lenka

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Nejde ani o to, že by si proteza "sedala", do je nedobře, spíš bývý problém s dočasně nefungulícími svaly, postavením pánve a L pateře. Ptejte se operatéra, ten je schopný se většinou vyjádřit ke "konstrukčním" záležitostem, tedy faktické délce nohy, Posoudit funkční stav pohbového systému umí nejlépe rehabilitační.
Je s výhodou, když kooperují, protože někdy jsou to pro pacienta matoucí informace....
míla  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Jsem 6 měsíců po tep kyčle. Absolvoval jsem 30 návštěv rehabilitce počínaje cvičením přes techniky měkkých tkání po ultrazvuk. Dále jsem 40 krát plaval v bazenu. Přes tyto aktvity mě neustále bolí stehení sval především po té když na něj z polohy klidu stoupnu. To potom trvá cca 10 minut než mohu chodit a bolest ustoupí. Nevím již co s tím.
děkuji za radu Míla
Jana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý,den.
sama jsem po operaci TE kyčle 17.měsíců a bez hole nepřejdu ani místnost v bytě. Dle operatéra je vše vpořádku. Vyhledala jsem tedy neurologa, který nechal udělat rtg LS pateř dynam.snímky-ventr. posun L4 o 4mm- spondylolisteza,incip.spondylosa a spondylartrosa. EMG vyšetření podporuje dg. chron.RP L4 L.dx
Řekl,že další by měl řešit ortoped. Jak mám dále postupovat, když můj operatér moji chůzi a potíže nijak neřeší, protože TE je vpořádku.
Jak se dá moje situace řešit?
Předem moc děkuji za odpověď. Jana
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
No, to asi jo, ale info není úplné. Ortoped zabývající se spondylochirurgií. V Brně máte špičkové pracoviště evropského formátu - oprtopedie Bohunice.. Tam Vás měl poslat....
Jana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Pane primaři děkuji, jsem dnes objednaná na toto pracoviště k dr Tichému. Sice až na 6.5., kdy měl první volné místo, ale můj stav není akutní a již to nebude dlouhých 17. měsícú. Zdrravím Jana
Petra  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Vazeny pane doktore,

mam problem pred rokem jsem podstoupil operacni zakrok, kde jsem obdrzel endoprotezu kycelniho kloubu. Do dnesniho dne mam problemy. Nekdy mam pouze bolesti, ale casto i otok. Na poslednim MRT bylo zjisteno, ze mam problem se svaly kolem kloubu, a pokud jsem to dobre pochopil, tak svaly odumiraji. Na MRT jsou videt nejake jakoby vlnky, ale udajne se nema tim zatezovat. Nikdo nemel cas mi vse vysvetlit a obdzel jsem masaze a musim cvicit. Byl byste tak hodny a mohl mi sdelit, proc nastal problem se svaly a nebo kde muze byt pricina.
Mockrat dekuji za odpoved.
eva1  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Vážený pane doktore,

ráda bych se zeptala na mou maminku. Je jí 64 let. Před 14 dny prodělala operaci kyčelního kloubu. Již rehabilituje. S nohou může hýbat, chodí o berlích, ale má veliký problém. Od kolene až po patu ji noha velice bolí, nejvíce v noci. Dalo by se říci, že ji pálí a někdy říká, že má pocit, že ji má jak sevřenou v lyžařských botách, že tlačí. V noci nespí, bolest je prý veliká. Dostává sice analgetika, ale asi nezabírají. Jinak říká, že pokud by nebylo toto pálení a bolest lýtka a chodidla, kloub vůbec nebolí. Je tento stav po operaci normální?

Moc Vám děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jistě je maminka kontrolována, pokud je 14 dní po operaci by měla být někde na rehabilitaci, kde jsou denně vizity. Pokud bude vyloučena žilní komplikace (trombóza), a po operaci jistě bere léky proti trombóze, jde o pooperační bolesti zvládnutelné farmaky.
prim. Moster, Revmacentrum
Ján  |  návštěvník  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovědí
dobrý deň,
mne sa začali bolesti po 5 rokoch od operácie TEP bedrového klbu a teraz v 6 roku sú už výrazne. Používam francúzku barlu lebo sa nemôžem udržať na nohe pri chôdzi a mám tiež pichavé bolesti pri rotačných pohyboch, pri zmene polohy na posteli a pod.. Absolvoval som vyšetrenie rádiofarmakom, ktoré vylúčilo infekčný zápal TEP ale sa uvádza zvýšená osteogenéza v dolnej cca tretine femorálnej komponenty , kde je prítomná zvýšená hypervaskularizácia, čo môze svedčať pre uvoľnenie femorálnej komponenty TEP. Na bežnom rtg.neboli badať zmeny až na calcifikáty v bliskosti jamky. Operáter mi navrhuje výmenu TEP ale s určitými rizikami! Mám 65 rokov a operatér hovorí o mojej zvýšenej aktivite. Je to jediná príčina mojich problémov po 6 rokoch od operácie? Mám ísť už teraz na reoperáciu? Aké sú riziká takéjto reoperácie?

Vopred ďakujem za odpoveď. Ján
sedlberg  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
dobrý den,
mám 7 měsíců po výměně levého kyčelního kloubu.po operaci vše dobré.po měsíci po operaci při vstávání ze sedu do stoje po dlouhodobém sedění mě 2x výrazně křuplo ve stehně/neskutečná bolest/-rentgen nic neukázal!!!po čase a cvičení se vše uvedlo téměř do normálu.lázně kvůli inkontinenci nebyly.sama jsem tři měsíce denně rozcvičovala.po 3 měsících rentgen- odkládání berlí.do měsíce bolest kolene na operované noze-rentgen-žádný nález-obstřik kolene-žádná výrazná úleva.po půl roce po operaci střídající se/cestující/ bolest střídavě v koleni a kyčli-teplá kyčel.bez rentgenu obtřik do bolestivého trochandru,doporučeno ledovat,podpatěnka,trénovat chůzi před zrcadlem /abych nenapadala na nohu-nekulhala/. jak mám nekulhat , když cítím každy krok?za měsíc kontrola a další obstřik-léky na to prý nezaberou/jde o zámět šlachy/.před operací jsem měla rok pozitivní plicní chlamydie-není možná souvislost s bolestí?někdy mě i stehno mrtví,pálí,mrazí-jak kdy.cítím se velmi unavená.prosím poradte co dál? děkuji za radu jaroslava
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Rada je těžká. Je potřeba zahájit seriozní pátrání po zdroji problémů. To zvládne solidní ortoped s dobrou motivací, někdy je to dlouhá a otravná cesta...
Pavel  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Jsem 7 měsíců po TEP. Do 4. měsíce probíhalo vše normálně a po letech bolestí jsem se cítil opět jako zdravý člověk. V průběhu 5. měsíce po operaci TEP jsem začal pociťovat silné bolesti ve stehenní kosti, které mě silně omezují v pohybu. Na kontrole dle RTG mi zjistili růst velkých výrůstků na stehenní kosti ve směru k pánvi. Nejsem alergik, nejsem kuřák, ani nepiji, 40 let jsem aktivně sportoval. Máte někdo zkušenost s takovým pooperačním stavem? Jaký je další možný postup?
Angel 5  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Operaci TEP kyčle jsem absolvovala 8.3.2012 a teprve asi tak před měsícem mi začal strašně bolet stehenní sval, že nemůžu pomalu ani chodit a je trochu oteklý. Mám strach z případné další operace. Nepomáhají mi prášky na bolest a ni mastičky. může mi prosím někdo poradit co dělat. Jestli je lepší ledovat nebo zahřívat? A vůbec co dál. Po tak dlouhé době po operaci mi to připadá divné.
Děkuji za radu.
anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. jsem 5 měsíců po TEP pravé kyčle. Všechno je dobře zahojené, po rehabilitaci je všechno v pořádku, to znamená, že noha je rozcvičená do všech úhlů a na všechny strany, je sice o dva centimetry delší, to mám vyřešené ortopedickým podpatkem, zatím jenom na vycházkových botách, berle jsem už asi měsíc odložila, ale mám je na očích, protože se mi posledních 14 dní stává, že najednou mě při chůzi zabolí sval pod jizvou,nemůžu udělat krok, v míste "spoje" kyčle s kostí ,stává se to nečekaně, několikrát denně při chůzi a to koukám, kde oco se opřu. Není to pořád, je nečekané a náhle , ale dost časté.Je to moje první operace a tak budu ráda, když mi aspoň trochu poradíte , kde je problém, kde dělám chybu. Děkuji. Vosáhlová
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
na dálku těžko říct, o co jde. Nejde o typické, jasně zařaditelné potíže. Ptejte se svého operatéra.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
pro Pavel. Občas se to stává, pomáhá usilovná dlouhodobá rehabilitace ev podpora léky.
Pro angel 5
určitě ne zahřívat. Divné to není, může být začátek většího problému, navštivte svého ortopeda, pokud problém trvá.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí