Jak dlouho bandáž nohou po TEP?

Jak dlouho bandáž nohou po TEP?

IgorT  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak dlouho doporučujete bandáž nohou po operaci kyčle v případě že pacient nemá žádné problémy s žílami ani otoky atd. s sono také nic neprokázalo ? Dále mi bylo předepsáno na ředění krve Xarelto, jaký je Váš názor na tento přípravek a co se předepisuje na Vašem pracovišti? Děkuji, a jsem s pozdravem.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
bandáže tak dlouho, jak dlouho se bojíte. v podstatě po návratu do běžného denního pohybového režimu jsou již zbytečné jistě.
Xaralto- nový doproučený preparát, z možných variant ještě spolu s jedním stejného principu od jiné firmy jiného jména nejlépší z možných variant.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud jste zajištěn uvedeným preparátem, máte tu nejlepší péči v prevenci tromembolie a žilní trombózy. Pokud jste hodně aktivní v chůzi a dolní končetiny neotékají, bandážování nepovažuji za důležité.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
novela  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prosím, chtěla bych se zeptat: pacient 68 let, 10 dní po operaci trojitého bypassu po dvou infarktech. Byl z kardiochirurgie odeslán se zabandážovanýma nohama do lázní. V propouštěcí zprávě mj pokyn, osm týdnů bandážovat nohy. V lázních mu to sundali a již neobvázali. Je to správný postup? Noha, z níž byl odebrán materiál pro bypass, začala po několika dnech otékat. Pacient chodí. PROSÍM o odpověď na můj e-mail - tuto stránku jsem objevila náhodou. Bojíme se, aby se tátovi něco nestalo. Moc děkuji! L.Píšová
e-mail: pisova3@seznam.cz
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
bandáže jsou pasivní prevencí vzniku žilní trombózy. Nejúčinnější prevencí vzniku žilní trombózy je aktivita pacienta, tedy tělesný pohyb. Pokud pacient neleží na lůžku, ale většinu dne využívá při pohybu aktivní svalové pumpy, nejsou zpravidla nutné bandáže. Po kardiochirurgickém výkonu ovšem po odběru žilních štěpů do doby vytvoření kolaterálního žilního oběhu jsou bandáže vhodné.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

novela  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
moc Vám děkuji za odpověď a pokusíme se situaci napravit.
S pozdravem
L.Píšová

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí