Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Co se nesmí po TEP? - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Co se nesmí po TEP?

Co se nesmí po TEP?

škrabalka
škrabalka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Chtěla bych vědět,co se všechno už nesmí nikdy dělat po TEP kyčel. kloubu.Může se např. po několika měsících po operaci dávat nohu přes nohu? Nebo se prý nesmí plavat prsa klasickým způsobem, t.j.jako žabák, ale plavat pouze nohama jako při kraulu nebo potapění.Nebo jsou tyto zákazy jen dočasné? Co se ještě nesmí?Jsem od mala zvyklá cvičit, ale nechci si ublížit.Je mi Je mi 54 let a jsem 5.měsíc po operaci.Děkuji předem za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,"Škrabalko" :-),
po totální náhradě kyčleního kloubu vskutku není žádoucí dávat "nohu přes nohu" - je to luxační fenomén, kdy může dojít k vykloubení. Plavání ve stylu "prsa" nezavrhuji po zhojení. Nejlépe se o trvalém omezení poraďte se svým operatérem, který nejlépe zná Vaše možnosti. Záleží rovněž na typu implantované endoprotézy. Rovněž odborné rehabilitační ústavy Vám dají zpravidla dobré informace, neboť by měly mít podklady z pracoviště, kde jste byla operována. Varuji Vás před přijímáním informací od okolí, protože každá operace je jedinečná. Přeji ať Vám Vaše nová kyčel vydrží co nejdéle.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
OG GROUP MEDICAL CENTRE s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Dobrý den, Závisí na způsobu, jakým byla TEP kyčle provedena. Pohyby, které popisujete, ohrožují stabilitu kloubu, a tak nejsou doporučovány. Závisí na peroperační stabilitě, postavení komponent, event.rozsahu výrůstků v okolí jamky ad. Na to Vám dá nejkvalifikovanější odpovědˇ operatér. MUDr. Chládek
škrabalka
škrabalka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji Vám mnohokrát za Vaše rychlé odpovědi.K p. primáři mám přijít na kontrolu až za 1,5 roku.Doufám, že dostanu aspoň lázně a tam se dozvím více.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí