Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Co dřív- TEP nebo těhotenství? - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Co dřív- TEP nebo těhotenství?

Co dřív- TEP nebo těhotenství?

hufka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, je mi 32, mám artrozu 3st. po Pertes. chorobě v mládí ze sportovní gymnastiky. Vážím 56kg, měřím 158cm.Čeká mě totální endoprotéza kyčle. Chtěla bych otěhotnět, zároven chápu jakou zátěž to přinese. Chci se zeptat, jestli mám nejprve podstoupit operaci, nebo nejdřív otěhotnět? Mám ikratší nohu o 3cm. Vyrovnávám v ložkou v botě. Léčba po operaci trvá asi dlouho, bojím se aby potom nebylo pozdě. Zároven aktivně jezdím na koni, mohla bych po operaci jezdit na koni aspon rekreačně. Tohoto mého koníčka bych se nechtěla vzdát.Moc děkuji za odpověd. Renata Hufová.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Vážená paní Hufová, indikace k operaci umělé kyčelní náhrady není RTG nález, ale především subjektivní potíže pacienta a jeho osobní komfort. Vzhledem k tomu, co uvádíte, bych (jen zcela podle Vašeho dotazu) volil napřed těhotenství, posléze implantaci endoprotézy. Je třeba si však uvědomit, že po dobu těhotenství není vhodné brát žádné protizánětlivé léky a léky proti bolesti. S ohledem na Váš věk, pokud zvládnete těhotenství absolvovat bez léků nebo jen s minimem léků, bych radil spíše redostné mateřské povinnosti než operaci. I po operaci lze šetrně jezdit na koni, pokud operatér po operaci toto dovolí.
hufka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, bolesti sice mám, ale léky žádné neberu.Popřípadě jen přírodní doplnky výživy. Někdy jsou bolesti horší i v klidu /v noci/, to si dám odpočinkový den, ale ne léky.Bolesti mě trápí při delší chůzi, sedání a vstávání. Někdy si ani nedokážu sama nazout boty. Ale snažím se být aktivní a stále udžovat i cvičením svalovou hmotu na končetině.R

Reakce na hufka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK, je to přesně tak, jak jsem předpokládal. Volil bych tedy, pokud mohu poradit, v první době těhotenství, až po zhoršení stavu, implantaci endoprotézy.
Přeji Vám, aby se Vám vše vydařilo podle Vašeho přání.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Revmacentrum®

hufka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Moc mi to ulehčí moje rozhodnutí. S přáním pěkného večera Renata Hufová
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Z Vašich odpovědí bych odhadl,že těhotenství zvládnete. Proto snad jen přání zdaru a štěstí ve vašem konání.
hufka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, hlavně se snažím udržet svaly cvičením, dostatkem pohybu, aktivně a pravidelně jezdím na koni, zatím mi to problémy nedělá, jen ztuhlost a tím i trochu bolest kloubu po jízdě, ale to po chvilce rozchodím. Pravidelně cvičím, hlavně levou postiženou dolní končetinu.Někdy mám i dost velké bolesti, ale léky neberu kvůli budoucímu těhotenství, jen přírodní výživové doplnky. Někde jsem četla, že člověk s artrozou by se měl aktivně hýbat, protože tím jak se pohybuje proudí do kostní dřeně krev a tím se tak nějak klouby udržují v pohodě. Myslím si že kdybych své nemocné noze moc ulevovala, bude to ještě horší, ochabnou svaly, budu mít ještě víc omezenou pohyblivost kloubu a td.....Moc tomu nerozumím, ale zatím se snažím žít aktivně a pořád to ještě nějak funguje. Renata
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK, Renatko, souhlasím, máte naprosto správný přístup k Vašemu onemocnění kyčelního kloubu.Doplnil bych jízdu na koni jetě cyklistikou v létě a jízdou na ergometru ev. spinning v zimním období pro posilování stehenních a hýžďových svalů. Jen tak dál :-)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
hufka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Moc děkuji za Vaši podporu,aspon mám dobrý pocit z toho, že to co dělám, nedělám špatně. Chtěla bych aktivně fungovat dokud to půjde. S pozdravem Renata

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí