Brnění zápěstí a palce u ruky po obstřiku

Brnění zápěstí a palce u ruky po obstřiku

kiki  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
někdy před pěti lety mi lékař provedl obstřik zápěstí...od té doby mám na zápěstí bílý flíček zčásti lemovaný červeně...nicméně jde mi hlavně o to,že mě od toho brní celý palec..vadí mi,když si oblékám třeba svetr nebo prostě o palec zavadím...je to nepříjemný brnivý pocit...občas mívám v palci i takový divný tlak...ten mívám jen v palci(druhý a první článek prstu)hodně mi to vadí...chtěla jsem se ale optat,co by to mohlo být popř.kam jít..jestli k ortop.nebo k neurol. a jestli vůbec mám někam jít...ten obstřik byl tenkrát dost bolestivý a docela se bojim...děkuji za odpověd a za váš čas...:)
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Dobrý den, může se jednat o postižení středního dlaňového nervu. Obecně se tomu říká syndrom karpálního tunelu. Vhodné neurologické vyšetření, včetně EMG. Podle výsledku pak další postup. S pozdravem MUDr Ivana Dostálová
kiki  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý večer,
děkuji moc za odpověď...:)každopádně se dostavím k lékaři co nejdřív...jen jsem si celou dobu myslela,že by si oni mohli myslet,že si cosi vymýšlímm...opravdu děkuji a přeji mnoho úspěchů..
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den, reaguji na článek "kiki"z 7.4.09
pokud byl proveden obstřik zápěstí a zůstal na kůži bělavý flíček, který nemizí, lze předpokládat aplikaci steroid. hormonů.Pokud přetvrává stále zároveň i brnění prstů, zvl na palcové straně,může být na vině chron. dráždění tzv. středního nervu - syndrom. carp. tunelu. Zde je vcelku přesná diagnosa pomocí EMG, pokud se potvrdí diagnosa, je možno nerv léčit nejen konservativně, ale i operativně uvolnit.Operace se provádí v lokál.anesthesii, je možná i ambulatní cestou.
s pozdravem MUDr.Milan Krejčí www.ortopediezlin.cz
kiki  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
děkuji i Vám...jsem moc ráda,že jste také reagoval...jak píšu i paní doktorce docela se bojim takže mi Vaše reakce pomohly...bílý flíček na zápěstí mám,velký zhruba dva až tři cm...je tam od doby co se mi zahojila obrovská modřina po obstřiku...modřina byla proto nejspíš,že jsem chvilku krvácela lehce...vlastně i od té doby si pomáhám na onu brnivost a tlak až pod nehtem tím,že si palec totálně zfixuju...tak abych to ani necítila protože je ten pocit občas fakticky nepříjemný...vlastně jsem ráda,že jste reagovali i proto,že jsem se tím ujistila v tom,že někam tzv.,,naklušu,,...doted jsem se bála i toho,abych nevypadala že si vymýšlím...děkuji ještě jednou za Váš čas a přeji také mnoho úspěchů...:-)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí