Obstřik kolenního kloubu

Obstřik kolenního kloubu

irena  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Jak často, resp.v jakých nejkratších intervalech je možné provádět obstřik artrotického kolenního kloubu?
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
je to dobrá zbraň , ale je nutné velmi střídmé užití. A hlavně,pokud nezabere 1 nebo 2 obstřiky, těžko čekat, že jich zabere 10
irena  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověď. Obstřik zabírá, bohužel jen na cca 3 měsíce. Nemám na výběr, kloub je zdevastovaný, jedinou alternativou je v mém případě náhrada kloubu. Snad ještě radioterapie - doporučil byste zkusit místo obstřiku?

Reakce na irena

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
1.Radioterapie určitě ne. Může vám být nabídnuta synovialectomye ytriem, pokud nejste seniorka, také ne.
2 existují pravděpodobně i pro vás další možnosti, ale těžko bez vyšetření radit. Jedna z "malých" možností je artroskopie, "obroušení chrupavek " a synovectomie (odstranění tkáně, která dělá výpotky, když je zanícená), ale to je výkon do nemocnice, s dobrým reh zázemím a solidním operatérem, je to taková piplačka, někdy je také lépe ji udělat otevřeně... věc sice nezachrání, ale TEP může i dost podstatně oddálit..... ale v rozhodování je třeba zohlednit víc faktorů, po netu to nejde. Jinak dobře udělaná tep není vstupennka do invalidního důchodu, naopak.
Color  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý deň! Pred 13 - imi dňami som prudko drepla a pocítila v ľavom koleni silnú bolesť. Odvtedy som mala problém s rotáciou kolena do strán, pichalo ma v ňom, preskakovalo. Na RTG nález len zníženej kĺbnej štrbiny. Bola som u ortopéda. Dal mi obstrek, rehabilitácie a lieky. Povedal, že je divné, že nemám opuch, ale že to vyzerá na prasklý alebo utrhlý meniskus. 8.3. idem na kontrolu, a ak to do tej doby nebude lepšie, tak už mám na 24.3. naplánovanú artroskopiu. Na 2. deň od obstreku bolo lepšie. Už plynule chodím, nemám problém s rotáciou, ale ešte stále cítim trošku tlak. Neviem, čo mám robiť. Či mám podstúpiť operáciu i napriek zlepšeniu, alebo nie. Bojím sa, že by mi mohla hroziť artróza, keby sa to podcenilo. Ale čo ak operácia bude zbytočná? Prosím, aký máte názor? Ďalej by ma zaujímalo, ako dlho posobí obstrek? Či tým, že tlmí bolesť, tak človek može mať pocit, že je to dobré, a predsa je meniskus poškodený. Rehabilitácie som si vyžiadala sama, ale lekár mi povedal, že ak je obstrek nie sú potreba a dávajú sa až po operáci, ale na moju žiadosť mi dal žiadanku, a teraz neviem, či mám ísť, či nie, či to nebude zbytočné... Ďakujem!

Zdroj: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/poranenie-menisku-60235
jarmila  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den
mám dva dny po punkci kolene a obstřiku, první den jsem cítila úlevu, ale dnes mám koleno znovu napnuté a problém s ohnutím, ats se bráním ale nevím. je to normální?

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí