Vykloubení čéšky a krev v koleni

Vykloubení čéšky a krev v koleni

sima  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, pokud jsem měla úraz kolene a při punkci se objevilo v krvi velké množství tuku, koleno se naplnilo dokonce třikrát, vždycky tahali poměrně velké množství, je normánlí, že jsem odešla s diagnozou - vykloubení čéšky a berle pouze na tři týdny? Čéšku už jsem takto vyklouenou měla několikrát, ale nikdy se mi netvořila v koleni krev, celé se mi to nějak nezdá.
předem moc děkuji za radu.
Simona
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den,
po punkci kloubu se většinou tuk v krvi objeví při poranění kloubu, kde došlo buď k poranění chrupavky či kosti,při nitrokloubní zlomenině,nebo např.u Vás při vykloubení češky. Vždy tedy předchází buď zhmoždění, či dokonce prasknutí kosti či chrupavky i s kostí.
Pokud dojde k vykloubení češky opakovaně. většinou se potrhá i závěsný vazivový aparát a je vhodné potom provést stabilisační operaci
s pozdravem milan krejčí krejci@ortopediezlin.cz
Tomas Kempf  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Můj bratr se skácel při tréninku na zem. Kričel, jako jsem ho nikdy neslyšel. Byl to křik opravdové bolesti. Prý koleno. Nemohl se na něj postavit a stěžoval si na bodavou bolest uvnítř KK. Odvezli jsme ho do nemocnice a teď začíná ta paráda. Rentgen - výsledek, nic zlomeného. Celonožní ortéza, francouzské hole , noha nahoře, ledovat. Tak to bych mohl být doktor taky, nemyslíte? Dnes, po týdnu mu vzali krev z kolene. Prý čistá krev (kam se poděl tuk???) a to znamená, že to bude OK, že má 2 týdny být doma, může chodit, KK nesmí do flexe, jinak normálka. Ze školy (SZŠ) si pamatuju, pokud tam je krev, byly poraněny vazy (natržené přetržené) pokud byly poraněny vazy, musí dojít ke stabnilizační operaci ARS. Zajímalo by mě, proč nebyl můj brácha ani na CT? Na rentgenu jsou vidět měkké tkáně? Ani bych neřekl. Bratr je vrcholový sportovec. Hraje celorepublikovou ligovou basketbalovou soutěž juniorů. Je mu 17 a já jako starší bratr a jeho trenér nehodlám přihlížet laxnosti doktorů. Pravda, přijeli jsme tam 15 minut před střídáním směn lékařů...to nám asi také nepomohlo. Je tu někdo, kdo mi poradí co s ním, než mu místní doktoři zazdí slibnou sportovní kariéru ?? Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí