Váček nad kolenem

Váček nad kolenem

bumbrlik  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý večer,před 2 měsíci se mi po kleknutí udělala pod kůží nad kolenem voda,kterou mi doktor už potřetí v pondělí vytahoval,a pak mě chce poslat na odstranění toho váčku,prý se to dělá v lokálním znecitlivění,ale nic moc jsem toho nepochopila,můžete mi prosím Vás napsat o co jde?mám totiž tu vodu zase,koleno mě i bolí,ale toho zákroku se bojím,bolí moc to znecitlivění?nejde u toho třeba uspat nebo nějaké jiné řešení?děkuji moc.
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den,
z největší pravděpodobností/na základě toho,co jste napsala/ se jedná o prasknutí tzv. tíhového váčku, tzv. bursy.Bursa je takový polštářek v podkoží, po které, volně a plynule klouže češka a její vazy.Tento váček praská většinou nárazem, event delší dobbu trvajícín tlakem kolene na pevnou podložku.Samo o sobě to není nic hrozného, spíše je to jen nepříjemnost,. že mám na kolenním kloubu jakousi tekutou "bublinu".Problém nastane tehdy, pokud nejdojde k zhojení, vstřebání tekutiny a dojde k vzniku zánětu tohoto váčku.Je to vždy individuelní, ale platí zásada: pokud se nedaří stav zklidnit, tekutina se opakovaně doplňuje,nebo dodkonce hrozí zánět, je vhodným řešením operace/vynětí tohoto váčku/.Ta se prakticky vždy provádí v místním umrtevní.Po domluvě a náležité přípravě/nejsou li jiné důvody proč nedělat celkovou anesthesii/, je možná i antesthesie celková.
s pozdravem milan krejčí www.ortopediezlin.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí