Boule nad patou

Boule nad patou

Michala36  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Asi před třemi měsíci se mi nad patou,jakoby u achilovky objevila tvrdá boule,která se postupem času zvětšuje.Někdy mě to bolí.když mám nohu v klidu,nebo když mám plnou obuv,hlavně,když jdu do kopce,to nemůžu na nohu skoro ani došlápnout.Nevíte prosím o co by se mohlo jednat?Děkuji.S pozdravem m Blechová
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, mohl by to být tzv. ganglion, což je hlenovitý váček na šlaše, bolí a může se zvětšovat. Doporučuji navštívit lékaře a poradit se, co s tím.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
stana  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, dcera (20 ) to má již několik let, když navštívila lékaře byla odbyta, že se s tím nedá nic dělat. Zrovna teď í to více bolí a má to kolem začervenalé. Asi musíme navštívit jiného lékaře.

Reakce na stana

Pavla  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Tutu bouli mám také ale větsší. Byla jsem stím u lekaře jeden mi dal berle na pul roku, jeden mi řekl doslova že jsem simulat a co je otravuji když mi nic není a třetí mi stím nic neudělal a mám to čím dál horší a oteklejší...

Reakce na Pavla

stana  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
:-( Děkuji alespoň nějaká reakce. Tak jsem doufala, že někdo pomůže. Dcera má ještě k tomu č. boty 41,5 a tak není lehké koupit botu aby ji to netlačilo......
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Bylo by dobré udělat snímek boční paty aby nebyla ostruha
dorsální, pak zahájit další terapii ev i rázovou vlnu,nutné navštívit ortopeda. kopal
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
s největší pravděpodobností se jedná o patní ostruhu, jinak také nazývanou Haglundovou patou. Je ale vhodné provést rentgenové vyšetření a konzultaci u ortopeda. Pro její případnou terapii mohu doporučit vysokoenergetickou fokusovanou rázovou vlnu. Více se o této terapii dočtete na našich stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Michala36  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji všem mockrát za odpoved'.Dnes jsem byla u ortopeda a nakonec se z toho vyklubal zánět achilovky a sádra na 14 dní.

Reakce na Michala36

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
doporučuji vyšetření ultrazvukem ke zjištění stavu Achillovy šlachy. Pokud je šlacha oteklá, může se jednat o centrální nekrózu šlachy. Sádrová fixace toto postižení sice může zklidnit, ale ne vyléčit.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

katka79  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám obdobný problém jako paní Michala, tvrdá boule nad patou, nevím, jak se tam objevila, ale několikrát jsem se do toho místa uhodila, je to hodně bolestivé a špatně se mi chodí. Chtěla bych se zeptat, jak probíhá léčba, příp. jak může být dlouhá - zatím jsem tedy nenavštívila lékaře, tak nevím jestli jde o zmíněnou ostruhu či problém s "achilovkou", mám právě docela obavy...Děkuji moc za odpověď

Reakce na katka79

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
prosáknutí v oblasti úponu Achillovy šlachy může mít různou příčinu, od btytnění téhpového váčku až po nárůst kosti. RTG a ultrazvukové vyšetření stanoví příčinu potíží. Podle toho se odvíjí léčba. O časovém horizontu nemá tedy smysl spekulovat.
prim. Moster, Revmacentrum