Otok kostní dřeně os naviculare

Otok kostní dřeně os naviculare

Marketa92  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 17 let a závodně se věnuji atletice. Bohužel již delší dobu se potýkám s bolestí hlezna. Byla jsem vyšetřena na MRI a pan doktor mi do závěru napsal, že je tam edém kostní dřeně v os naviculare. Bolí to a omezuje mě to v tom co mě baví. Dá se to nějak léčit? Mohu Vám nějak zaslat snímky z MRI? Děkuji
OG GROUP MEDICAL CENTRE s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Milá Markéto,
hlezno může bolet z různých důvodů. S edémem kostní dřeně nemám bohužel zkušenost. Jste atletka, takže mohlo v minulosti dojít k nějakému úrazu (výron, podvrtnutí apod.). Z Vašeho stručného popisu není jasné, zda to bolí spíše v klidu nebo spíše při pohybu, zda je kotník oteklý, nebo teplejší a jaká je jeho hybnost. Porovnejte prosím orientačně rozsahy pohybu s druhostranným kloubem. Pokud se bude hýbat zřetelně více, pak by se mohlo jednat o natažené vazy, pokud se hýbe zřetelně méně, pak je vazivo naopak ztuhlé. V prvním případě je potřeba kotník zpevnit ortézou a nosit ji pokud možno 24 hodin denně (kromě hygieny) po dobu 6 týdnů. V druhém případě je naopak nutné ztuhlé vazivo vytahovat.
Je to však moje hypotetická úvaha na základě Vašeho stručného popisu. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybych mohl Váš kotník vyšetřit v OG group.
Hezký den
Doc. MUDr. Miroslav Tichý, CSc.
Marketa92  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Upřesním tedy pár nejasností. Když je kotník v klidu, tak nebolí. Hybnost obou kotníků je shodná. K žádnému zranění u mě v minulosti nedošlo. Otok kotníku taky není ani není teplejší než ten druhý. Na dotek to trochu bolí. Když s kotníkem hýbu, kroutím..tak to nebolí, bolí to jen při zátěži(při chůzi jen někdy). To jeasi vše. Zvážím návštěvu u Vás. Děkuji a hezký den. Markéta

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí