Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Komplikace po operaci Haglundovy exostózy - Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Diskuze

Komplikace po operaci Haglundovy exostózy

Komplikace po operaci Haglundovy exostózy

Marie Matějičná  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
prosila bych o radu. Jsem již rok po operaci Haglundovy exostózy, operace podle lékaře proběhla v pořádku. Jeden z problémů je, že jizva je přirostlá k vnitřní vrstvě, ortoped doporučoval masáže, které jsem pravidelně dělala, ale bohužel nezabraly. Nyní při pohybu jizvy se z místa nehne a cítím přitom silnou bolest. Pravidelně jsem po operaci lehce procvičovala nohu, stále bolela. Druhým problémem je, že poslední 4 měsíce vždy po cvičení někdy i v průběhu pociťuji bolest v oblasti Achilovky. Při scházení schodů mám bolesti a také se nedokážu plně postavit na špičky. Mají bolesti v po cvičení nějakou souvislost s exostózou? A jak bych měla postupovat, masti? bandáže? Nebo navrhujete něco jiného?
Mnohokrát děkuji za odpověď
Marie
vera  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám naprosto stejný problém, operovaná jsem byla ve Vinohradské nemocnici v Praze 10, je to už 4 měsíce, stále kulhám, bolesti jsou o mnoho horší, než před operací, rehabilitace nepomohla. Pata bolí při běžné chůzi, večer je to nejhorší. Noha je celá oslabená, stoj na jedné noze neudělám, cvičit jógu jako dřív není možné, dělá mi potíže chůze ze schodů, do kopce.....
Lékař se diví, na mag.rezonanci je vše ok?!?!
Věra
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
Doporučuji vyšetreni podologem nebo fyzioterapeutem. Dle dohody dále přes operatéra pro případnou plastiku jizvy.

S pozdravem Frána

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí