Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
První obuv pro dítě - Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Diskuze

První obuv pro dítě

První obuv pro dítě

kajia  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, objevila jsem capáčky pro dítě. Mají tvar ponožky, přikládám raději odkaz http://www.bimo.cz/cs/528-detske-capacky-attipas-ad03
Zajímalo by mě, zda je tento typ obuvi opravdu vhodný jako první obuv pro dítě.
Děkuji.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den, kolik let je vašemu dítěti? Pro jaky účel hledáte obuv?

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, tato obuv pro nově chodící dítě rozhodně vhodná není. Můžete ji nanejvýš použít jako bačkorky na cvičení do sokolovny (maminky s dětmi) apod., kde chcete praním udržovat čistotu boty. Na doma bych nechala nožičku volnou (chodidlo potřebuje pro svůj vývoj možnost přímého kontaktu s podložkou, volnou pohyblivost jednotlivých kůstek a kloubečků, aktivitu receptorů v chodidle apod.. Na druhou stranu jako obuv na ven bych volila obuv, která má pevný kotník, lépe zpevněnou oblast pro postevní patní kosti, může mít i podloženou vnitřní stélku, ale ta u malých dětí není díky tukovému polštářku v chodidle zcela nutná.

Velmi dobré texty k výběru prvích bot najdete na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX nebo XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem, Mgr. Iva Bílková, FYZIOklinika
kajia  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď. Jen jsem teď zmatená, protože u prvního dítěte mě fyzioterapeutka upozorňovala jak je nezdravé pro dítě chodit doma bez botiček, že tvrdé dřevěné podlahy ( pokud nejsou koberce) nejsou vůbec vhodné pro " bosou nohu" a je potřeba zpevnit kotník...pořídila jsem proto pořádné capáčky a do tří let měla na doma kožené kotníčkové sandálky...? :)

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí