Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Natažený vaz v koleni nebo prasklý meniskus - Poranění menisku - Diskuze

Natažený vaz v koleni nebo prasklý meniskus

Natažený vaz v koleni nebo prasklý meniskus

Barbora2507  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den chtěla bych poprosit o radu.Boli mě levé koleno na vnitřní straně při chůzi je cítit přeskakování/lupkani v koleni a je to cítit i na dotyk když se kolene dotknu a nohu natahnu tak mi tam lupne.Dnes jsem byla u ortopeda ale řekl mi že mám jen natažený vnitřní postranní vaz dal mi na to mastičku napsal elektroléčbu a mám přijít na kontrolu za šest týdnů.Myslite že by to mohl být třeba i poraněný-natrzeny nebo urvany meniskus? Protože mi přijde že kdyby to byl jen natažený vaz tak tam predse nemá co lupkat/preskakovat ne? Za každý názor/radu budu moc ráda. Předem děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím a souhlasím s Vámi.
Doporučuji stav zkonzumovat s jiným kolegou ortopédem.
prim. Moster, Revmacentrum
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
Přeskakování v koleni může způsobovat i blokáda hlavičky lýtkové kosti těsně pod "kolenem" z vnější strany, nebo blokáda vnějšího kotníku (ta samá kost jen na druhém konci bérce". Konzultujte s jiným ortopedem a dle potřeby se obraťte na fyzioterapeuta pro případné vyšetření a odblokování a dle možnosti následné prvky stabilizace pro daný segment.
S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX