Vyhazovací rameno

Vyhazovací rameno

Míšan03  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
je mi 23 let a mám problém s vyhazovacím ramenem. Mohu ho vyhazovat kdykoli chci. Většinou se vykloubí, když dám pravou ruku doleva a když ji pak vrátím tak v tom křupne občas. Je to bezbolestné, ale je to nepříjemné, když se to děje při normálních činnostech. Tímto jsem se chtěl zeptat, jestli s tím ám něco dělat nebo ne.
Děkuji za odpověď.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,

doporučuji vyšetření ortopedem a následně CT či MRI. Pravděpodobně se jedná o chirurgické řešení vašeho problému. Záleží na tom, zda opravdu dojde k vámi uvedené luxaci. Pokud se jedná o laxicitu - velkou pružnost vazů, doporučuji vyšetření fyzioterapeutem a následně rameno zacvičit do ideálního centrovaného vzoru.
S pozdravem Frána
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Dohledejte hodně dobrého ortopeda-artroskopistu, co dělá ramena. To co popisujete může být komplexnější záležitost, která se obtížněji řeší, ne každý to umí.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Lehovec mi pomohl rychle a kvalitne vyresit vlekly problem s ramenem, po vysetrenich a konzultaci hned nasledoval navrh operace, provedene p. doktorem na klinice Dr. Pirka. Rychla rekonvalescence, mmj diky pro... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí