Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Opakovaně vyhozené rameno - Rameno - operace přední luxace - Diskuze

Opakovaně vyhozené rameno

Opakovaně vyhozené rameno

Eva  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Mám 15letého syna,který měl dvakrát vyhozené rameno.Po prvé chytal míč a zhruba za 4 měsíce se jen protáhl na pohovce a opět mu ho v nemocnici nahazovali.bylo mě řečeno,že je hubený a může se mu to stát ještě několikrát.Prosim vás mohl by jste mě poradit co s tím.Eva
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
v tomto případě jde o nestabilní ramenní kloub. Pomůže jen operační zákrok. Při opakovaných následných vykloubeních hrozí opotřebení jamky lopatky s nutností pozdějšího náročnějšího operačního výkonu.
prim. Moster, Revmacentrum
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
souhlasím s kolegou, že pokud je ramenní kloub výrazně nestabilní je řešením operace, která zabrání další devastaci kloubu. Ale před rozhodnutím k operačnímu zákroku je nutné ramenní kloub vyšetřit a stanovit jak závažná nestabilita ramene je. Pokud nebude nestabilita ramene výrazně závažná je možné stabilizovat ramenní kloub pomocí fyzioterapie stabilizačními cviky a cvičením na posílení svalstva ramenního pletence. I kdyby byla operace indikována doporučuji podstoupit předoperační rehabilitaci pro posílení svalstva ramenního pletence a tím urychlit rekonvalescenci a podpořit úspěšnou terapii.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
jarda  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,před deseti lety jsem měl úraz a vyhodil jsem si rameno,byl jsem operován,ale přes to rameno často vypadává
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nezbude než další operace.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

jarda  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověd pane doktore a přeji krásný den...
KatyAngie  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, měla jsem více jak před 2roky vyhozene rameno, od te doby v nem obcas křupe, nekdy boli pri natazeni pazi do stran,neudrzim dlouho kvuli bolesti a pocitu slabeho kloubu,co je to a kam s tím?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
kam s tím??? No přece na ortopedii, kam jinam ? :-)
prim. Moster, Revmacentrum
Tomas0023  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
počet vypadnutí mého ramene nezpočítám už ani na prstech celé mé rodiny :)jakož to tedy už zkušený rukozahazovač vím, že nejdůležitější je cvičit a zpevnovat svalstvo pravidelně(i když to kolikrát bolí a není to příjemné). Jsem zároven po laparoskopické operaci, kdy jsem měl stažené kloubní pouzdro a sešité nějakými cvočky :)super věc, bohužel opět musíte cvičit a správně posilovat, nebo se vrátíte do starých kolejí :( před operací jsem se snažil dát do kupy asi 2 roky ale nic moc.Po operaci a snaživém cvičení fungovalo vše tak jak mělo. Bohužel 5let cvičení jsem nedodržel a šup při druhé hře volejbalu jsem si zkušeně nahazoval rameno o sloupek sítě :D stalo se mi to popprvé po operaci a zajímalo by mě jestli je operace možná ještě jednou ta samá, nebo jestli je více možností? Od volejbalového zápasu už ramínko vypadává častěji a čím dál méně bolestivě. Začal jsem používat několik způsobů tejpů a musím říct že od kusu nejaké izolačky jsem nečekal takový úspěch:) což je fantastické ale kdo má chut to na sebe furt montovat. Děkuii
wrooney  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den ,začali mi vypadávat ramena ,před rokem to bylo poprvé a bylo to pravé rameno před dvěma měsíci mi vypadlo levé a necelý tyden zpátky mi vypadlo znova levé . Hraju závodně fotbal takže se chci zeptat jestli je něco co si mužu vzít do zápasu na rameno abych tomu alespon trošku předešel. Ramena vypadávají např. při rychlým škubnutí (změně směru běhu)

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Lehovec mi pomohl rychle a kvalitne vyresit vlekly problem s ramenem, po vysetrenich a konzultaci hned nasledoval navrh operace, provedene p. doktorem na klinice Dr. Pirka. Rychla rekonvalescence, mmj diky pro... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí