Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vykloubené rameno a rekonvalescence - Rameno - operace přední luxace - Diskuze

Vykloubené rameno a rekonvalescence

Vykloubené rameno a rekonvalescence

Filip  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,před 14 dny jsem si vykloubil rameno.Bylo to poprvé a vše proběhlo naprosto bez bolesti.Bylo nahozeno asi do 5 minut.Dnes jsem zkoušel s rukou hýbat a bolest necítím.Chtěl bych se zeptat za jak dlouho mužu začít s ruku cvičit a zatěžovat?A jaká je pravděpodobnost že se to bude opakovat?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
BRZDI! První luxace by měla být řádně zafixována 5 týdnů v ortéze. Jinak hrozí recídíva.
prim. Moster, Revmacentrum
Martin 999  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Je mi 28 let a před pár lety jsem měl úraz ramene na snowboardu, po kterém mi začalo rameno vypadávat(utržené kloubní pozdro), už jsem po dvou artroskopických operacích, při první mi dali do ramene dvě skobičky, ale kvůli recidívám mi po dvou letech přidali ještě jednu, ale rameno mi stále občas vypadává a jelikož žiji aktivním životem potřeboval bych se zeptat zda-li existuje nějaký radikálnější způsob operace po kterém bych se mohl na svoje rameno spolehnout a nemusel bych se bát každého pohybu při kterém by mi mohlo opět vypadnout.
Děkuji Martin Vlček
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
operace opakovaného vykloubení ramenního kloubu se může dělat jednak endoskopicky (Váš případ), v případě neúspěchu léčby lze udělat tzv. otevřenou plastiku ramenního kloubu buď jen plastikou pouzdra či s použitím kostního štěpu jako zarážky.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Lehovec mi pomohl rychle a kvalitne vyresit vlekly problem s ramenem, po vysetrenich a konzultaci hned nasledoval navrh operace, provedene p. doktorem na klinice Dr. Pirka. Rychla rekonvalescence, mmj diky pro... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí